Oticon powstał z troski

Historia Oticon zaczyna się od pasji jednego człowieka, który chciał, by jego żona prowadziła lepsze, nieograniczone niedosłuchem życie. Pragnienie pomagania osobom z ubytkiem słuchu inspirowało nas przez poprzednie stulecie, kieruje nami dziś i wprowadzi nas w następny wiek.

Obejrzyj film

Experience the Oticon history

 • 1902

  Pierwszy królewski aparat słuchowy

  9 sierpnia 1902 roku, w dniu swej koronacji na królową Anglii, duńska księżniczka Alexandra używa aparatu słuchowego. 

  Następnego roku Hans Demant, chcąc pomóc swej niedosłyszącej żonie, udaje się do Anglii, by kupić jej takie samo urządzenie.

 • 1904

  Hans Demant sprowadza aparaty słuchowe do Danii

  Pragnąc polepszyć życie żony i innych osób cierpiących z powodu ubytku słuchu, Hans Dement nawiązuje współpracę z General Acoustic Co i wprowadza na rynek duński pierwsze aparaty słuchowe: elektryczne aparaty Acousticon. 

 • 1910

  Syn Hansa, William, przejmuje stery

  Po śmierci Hansa firmę przejmuje jego syn, William. Wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych by poznać proces produkcji serwisowania aparatów słuchowych.

 • 1929

  Wpływ Wielkiego Kryzysu

  Restrykcje handlowe po I wojnie światowej i niesławnym krachu na Wall Street, utrudniają import gotowych towarów. William zaczyna więc sprowadzać niekompletne urządzenia bez przewodów czy baterii i składać je z części w Danii. 

 • 1940

  Produkcja aparatów słuchowych w Danii

  II wojna światowa (1939-1945) uniemożliwia Williamowi Demantowi import towarów z USA, Anglii czy Francji. Postanawia rozpocząć produkcję poszczególnych części najnowszych aparatów słuchowych Acousticon w Danii. Tak powstaje pierwszy duński licencjonowany aparat słuchowy Acousticus - kopia oryginalnego modelu Acousticon. 

 • 1946

  Powstanie amerykańsko-duńskiej spółki

  W wyniku nieporozumień William kończy współpracę z Dictograph (wcześniej General Acousticon Company) i zakłada nową spółkę z amerykańskim producentem aparatów słuchowych Charlesem Lehmanem. Razem tworzą amerykańsko - duńską korporację Oticon z siedzibą w Kopenhadze.

 • 1954

  Jubileusz pięćdziesięciolecia 

  Oticon, wraz ze wszystkimi 155 pracownikami, świętuje pięćdziesiąty rok działalności podczas wielkiego przyjęcia w Kopenhadze. Oticon może z dumą nazwać się wiodącym dostawcą aparatów słuchowych dla duńskiego sektora publicznego. 

 • 1965

  Oticon podbija świat 

  Oticon rozszerza swą działalność o przedstawicielstwa w USA. Kolejne filie zakłada w Szwajcarii, Norwegii, Niemczech, Szkocji, Japonii, Włoszech, Nowej Zelandii i Francji. Najbardziej znaczące rynki zamorskie to Anglia, Szwecja i, nieco później, Chiny.

 • 1977

  Pierwszy wewnątrzuszny aparat słuchowy Oticon

  Zachęcony światowymi sukcesami, Oticon przedstawia pierwszy niezwykle dyskretny wewnątrzuszny aparat słuchowy. Globalna rywalizacja zaostrza się.

 • 1991

  Czas pomyśleć o niewyobrażalnym

  Główna siedziba przenosi się do nowego budynku przy Strandvejen. Pod hasłem "Czas pomyśleć o niewyobrażalnym" w całej firmie wprowadzone są nowe, rewolucyjne metody pracy.

  Pod przewodnictwem Larsa Kolinda i Nielsa Jacobsena Oticon wkracza w fazę przemian. Nieco później ster przejmuje Niels Jacobsen, by poprowadzić Oticon do sukcesu na rynku międzynarodowym.

 • 1996

  Cyfrowa rewolucja

  Oticon wprowadza pierwszy w pełni cyfrowy aparat słuchowy, DigiFocus. Zaawansowane wzmocnienie dźwięku jest programowane odpowiednio do ubytku słuchu danej osoby. Przybliża nas to o krok do całkowicie bezprzewodowej łączności, którą oferujemy dziś.

 • 2004

  Obchody setnej rocznicy

  Oticon przedstawia hasło „People First”. Firma jest znana na świecie nie tylko jako drugi największy producent aparatów słuchowych ale również ze względu na swoją strukturę organizacyjną, pracę zespołową i podejście do pracowników. 8-go czerwca Oticon świętuje stulecie istnienia. 

 • 2007

  Początek nowej epoki

  Oticon wprowadza na rynek Epoq. Teraz dwa aparaty słuchowe mogą się ze sobą nieustannie komunikować, aby zapewnić bardzo wierny dźwięk. Nowe rozwiązanie pozwala doświadczać więcej dźwięku niż inne dostępne rozwiązania i umożliwia łączność z np. telefonami komórkowymi i odtwarzaczami muzyki.

 • 2010

  People First - drogowskaz na przyszłość 

  Pozycja Oticon jest mocna jak nigdy dotąd. Niezmiennie naszym mottem jest People First - obietnica, odzwierciedlająca sposób, w jaki znajomość potrzeb i oczekiwań ludzi kształtuje punkt wyjścia wszystkiego, co robimy. 

 • 2014

  To masz mózg słyszy

  Dzis aparaty słuchowe Oticon wspomagają sposób, w jaki mózg nadaje znaczenie dźwiękom.

  Podstawą filozofii BrainHearing jest wspomaganie mózgu, tworzenie mu warunków, jakich potrzebuje, by nadać dźwiękowi znaczenie – zamiast przeciążać go przez zwiększanie głośności.

 • Znajdź nasze biuro

  Nasza firma posiada siedzibę główną w Danii oraz biura i przedstawicieli na całym świecie.