Smiling boys

Misja audiologiczna

Produkty dla dzieci wspierające słuch dopasowane do każdej potrzeby

Filozofia Oticon związana z aparatami słuchowymi dla dzieci odzwierciedla stałe zaangażowanie w łatwe wspieranie dzieci na drodze do osiągnięcia ich pełnego potencjału.

Wieloletnie doświadczenie w pracy z protetykami słuchu zajmującymi się dziećmi oraz z rodzinami nauczyły nas, że najlepsze rozwiązania nie są wynikiem tego, co może zrobić technologia, ale raczej co może zrobić technologia, aby spełnić potrzeby poszczególnych użytkowników. Wspomagamy nie tylko dzieci, lecz również opiekunów odpowiedzialnych za ich rozwój.

Informacje od audiologów, dzieci, rodziców i nauczycieli pomogły nam utworzyć kompleksowe podejście do protetyki słuchu dla dzieci – od audiologii i technologii, po konsultacje, dopasowanie i usługi. W ten sposób możemy zapewnić protetykę słuchu, która jest najbardziej przyjazna dzieciom.


Możesz swobodnie dopasować dzieci w dowolnym wieku

Proces dopasowania dzieci w oprogramowaniu Genie działa jako przewodnik po aparatach Oticon i pomaga osiągnąć więcej w dostępnym czasie. Indywidualne ustawienia dla każdej grupy wiekowej pomogą w docelowych dopasowaniach, bez konieczności zapamiętywania wielu szczegółów. Funkcje takie jak redukcja hałasu i kierunkowość można włączyć w odpowiednim czasie.


Dopasowanie dzieci w Genie

Jeden system dopasowania dla WSZYSTKICH aparatów Oticon

Koncepcja audiologii na podstawie rozwijających się potrzeb dzieci

Skuteczne wdrożenie DSL zapewniające dokładniejszą skuteczność i mniej dokładnego dopasowania

Teacher standing by the blackboard

Produkty i rozwiązania

Rozwiązania pediatryczne Oticon są stworzone z myślą by dopasowały się do aktywnego życia dzieci, nauki w szkole, czy wielu innych sytuacji:

 • Aparaty słuchowe przyjazne dla dzieci
 • Skuteczne systemy FM
 • Akcesoria bezprzewodowe

Nasza misja pediatryczna

Nasza codzienna ciężka praca w Oticon ma na celu udzielanie Tobie wsparcia, byś jako profesjonalny protetyk słuchu mógł brać udział w kreowaniu lepszej przyszłości dzieci z ubytkiem słuchu.

Indywidualne podejście

Wspieramy dzieci z ubytkiem słuchu, by pomóc wydobyć drzemiący w nich potencjał dzięki produktom odpowiadającymi ich indywidualnym potrzebom w drodze do dorosłości.

…zwiększ swoje możliwości

Umożliwiamy protetykom słuchu proponowanie rozwiązań, które odpowiadają potrzebom dzieci na każdym etapie ich rozwoju – dzięki optymalizowaniu słyszenia i rozwojowi kognitywnemu uwzględniającemu trudności związanych z rozwojem dzieci i ubytkiem słuchu.

…by tworzyć lepszą przyszłość

Dostarczamy produkty, rozwiązania, narzędzia i technologie, dzięki którym możesz brać udział w zapewnieniu lepszej przyszłości dzieciom z ubytkiem słuchu.

To jest właśnie nasza misja.

Właśnie tam chcemy być - razem z Tobą.

Trzy wymiary naszej misji

Nasza misja „lepsza przyszłość dla każdego dziecka z ubytkiem słuchu” jest oparta na trzech filarach: Personalizacja-Wydajność-Życie

Personalizacja

Filarem naszej misji "lepsza przyszłość dla każdego dziecka z ubytkiem słuchu" jest rozwijanie zindywidualizowanego podejścia dzięki technikom pozwalającym na personalizację dla dziecka a nie na odwrót. Chcemy dostarczać rozwiązania, które umożliwią Ci ich dostosowanie tak, by mogły odpowiadać potrzebom dzieci z ubytkiem słuchu na każdym etapie ich rozwoju zgodnymi z unikalnymi potrzebami edukacyjnymi i stylu życia.

Wydajność

W Oticon staramy się zapewnić wysoką wydajność produktów w każdej sytuacji w jakiej stawiane są dzieci, dzięki płynnemu połączeniu rozumienia mowy a zdolnościami poznawczymi. Staramy się dostarczać technologię, która zoptymalizuje rozwój słuchowy i kognitywny, zapewniając dzieciom możliwie najlepsze rozumienie mowy w każdej sytuacji, jednocześnie minimalizując obciążenie poznawcze.

Życie

Podstawową zasadą jaką kierujemy się przy rozwoju naszych produktów to szacunek do dzieci z ubytkiem słuchu. Zapewniając wsparcie oparte na praktycznych aspektach stylu życia, doradztwie i sposobach słuchania bierzemy pod uwagę rzeczywiste, złożone problemy związane z dorastaniem z ubytkiem słuchu oraz opracować proste rozwiązania wspomagające dzieci, rodziców i audiologów w przezwyciężeniu wielu realnych wyzwań.

Słyszenie to ważny element w rozwoju Twojego dziecka

Słyszmy mózgiem nie uszami. Uszy przesyłają dźwięk do mózgu, gdzie dźwięk ma nadawane znaczenie. Więc jeśli Twoje dziecko ma ubytek słuchu, jej/jego mózg jest gotowy, by nadawać znaczenie usłyszanym dźwiękom, słowom, ten proces wpiera prawidłowy rozwój. I tu właśnie technika Oticon BrainHearing™ nabiera znaczenia.

Nigdy nie jest za późno

Nie tylko słyszenie jest istotne dla mózgu. Okazuje się, że chociaż mózg pozostaje plastyczny przez całe życie człowieka, sieci neuronowe w mózgu są szczególnie podatne na stymulację podczas pierwszych trzech i pół lat życia. Im więcej dźwięków usłyszy Twoje dziecko podczas tych pierwszych lat, tym lepiej rozwinie się jego umiejętność mówienia, języka, edukacji i umiejętności społecznych.

Jak BrainHearing może pomóc dzieciom

Aby rozwinąć umiejętności mówienia, Twoje dziecko potrzebuje dostępu do najpełniejszego możliwego spektrum dźwięków mowy i możliwie pełnego, jasnego sygnału dźwiękowego. Zarówno w naszych aparatach słuchowych Sensei i Sensei Super Power, technika BrainHearing Oticon, wspierają rozwój szerokiego zakresu umiejętności kognitywnych dla dzieci z ubytkiem słuchu. Technika BrainHearing zapewnia spójne przetwarzanie dźwięku, które odpowiada potrzebom Twojego dziecka na każdym etapie jego rozwoju. Gdy umiejętności komunikacyjne Twojego dziecka poprawią się może to pozytywnie wpłynąć na wiele obszarów jego życia, w tym na wyniki w szkole, relacje społeczne, a nawet na poczucie jego własnej wartości.

Dwie istotne techniki

Technika BrainHearing dla dzieci zawiera wiele funkcji, gdzie funkcja Speech Rescue™ oraz Speech Guard E są jednymi z ważniejszych.

Speech Rescue™ to przełomowa funkcja Oticon, która "odzyskuje" dźwięki wysokotonowe, które zwykle są słabo słyszane przez dzieci ze średnim i umiarkowanym niedosłuchem. Metoda ta polega na kopiowaniu takich spółgłosek jak "s" lub "f" i przenosi je do zakresu najwyższych częstotliwości, tych które dziecko słyszy. Speech Rescue jest też dostępne w aparacie Sensei Super Power.  

Funkcja Speech Guard E została stworzona, by wzmacniać i ochraniać szczegóły dźwięków mowy, zapewniając naturalny odbiór głosek, by ułatwić mózgowi dziecka rozpoznawać sygnał mowy.

 • Idea audiologiczna

  Poznaj ideę audiologiczną Oticon

 • Marketing i wsparcie

  Dowiedz się więcej o naszych spersonalizowanych narzędziach marketingowych stworzonych po to, by Twój gabinet odwiedzało coraz więcej osób.

 • Nawiąż współpracę z Oticon

  Chciałbyś posiadać produkty Oticon w swojej ofercie? Skonstatuj się z przedstawicielem handlowym Oticon.

 • Nowości w produktach

  Bądź na bieżąco z nowymi produktami.