Jak wydłużyć żywotność Twoich aparatów słuchowych

Czas czytania: 2.5 min.
29.01.20

Noszenie aparatów słuchowych to jedna z najlepszych inwestycji w poprawę jakości swojego życia. Jak już pewnie sam zauważyłeś, aparaty „nie tylko” pozwalają Ci słyszeć lepiej, ale także w pełni uczestniczyć w życiu. Dbając o nie odpowiednio, zapewnisz sobie towarzyszy na wiele lat.

 

Twoje aparaty słuchowe zostały zaprojektowane tak, aby były odporne na codzienne zużycie w ramach różnych aktywności i pór roku. Nie są to delikatne urządzenia i nie musisz się zbytnio martwić, że coś im się stanie.

Niemniej jednak istnieje kilka rzeczy, które możesz robić, aby dbać o aparaty i wydłużyć ich żywotność.

 

Przechowywanie aparatów w pokrowcu, gdy akurat ich nie nosisz to najlepszy sposób, aby uniknąć ich zgubienia lub przypadkowego uszkodzenia. Niektórzy odkładają je do torebki lub wkładają do kieszeni, co może utrudniać ich znalezienie lub sprawić, że wypadną, gdy będziemy chcieli wyjąć coś innego. 

 

Nagromadzenie wilgoci wewnątrz aparatów słuchowych to jedna z najczęstszych przyczyn złego działania aparatów. W ładną pogodę bardziej się pocimy, co może prowadzić do skraplania się pary wewnątrz aparatów. Zalecamy, abyś latem sprawdzał czy we wnętrzu komory baterii znajduje się wilgoć i osuszył ją w razie potrzeby. Możesz w tym celu użyć osuszacza do aparatów. 

 

Większość osób uwielbia spędzać czas na plaży. Gdy nosisz aparaty słuchowe, musisz bardziej na nie uważać, ponieważ na plaży są wystawione na działanie wody morskiej, piasku i kremu z filtrem. Zalecamy, abyś unikał dotykania aparatów, gdy Twoje dłonie są pokryte piaskiem i zdejmował je, gdy chcesz nałożyć krem. Przed kąpielą w morzu pamiętaj, aby zdjąć aparaty i schować je do pokrowca.

 

Aparaty słuchowe powstały z myślą o radzeniu sobie ze wszystkimi codziennymi sytuacjami – również z byciem złapanym przez deszcz lub poceniem się w trakcie treningu. Jeśli w Twoich aparatach słuchowych nagromadziła się wilgoć, zalecamy wyjęcie baterii i pozostawienie na noc otwartych komór baterii, aby je przewietrzyć. Możesz także skorzystać z osuszacza do aparatów. Innym sposobem jest umieszczenie aparatów w misce z surowym ryżem, który pochłonie całą wilgoć.

Zalecamy zdjęcie aparatów słuchowych przed nakładaniem makijażu lub lakieru do włosów. Przypominamy, że nie ma powodu do obaw. Ma to po prostu zapobiec wystawieniu aparatów na działanie substancji chemicznych zawartych w kosmetykach, które mogłyby je uszkodzić.

 

Najważniejszą rzeczą, o której powinieneś pamiętać jest to, że zaprojektowaliśmy Twoje aparaty słuchowe tak, aby niezawodnie Ci towarzyszyły przez całe lata. Zobacz poniższy film, aby dowiedzieć się, jak testujemy i obchodzimy się z Twoimi aparatami, zanim do Ciebie dotrą: