Lepsze słyszenie zaczyna się w mózgu.

Mózg jest najważniejszym elementem w procesie słyszenia. Oto dlaczego.

A gdyby tak był sposób, żeby słyszeć lepiej przy mniejszym obciążeniu mózgu?

Myślałeś kiedyś "Słyszę dobrze, muszę się tyko mocno skoncentrować?". Albo „Aparaty słuchowe, które teraz noszę są w porządku, tylko szybko się męczę, kiedy ich używam".

Jeżeli do Twojego mózgu nie docierają odpowiednie dźwięki, nadanie znaczenia i rozumienie wymaga dużego wysiłku. Dzięki technice BrainHearing™ mózg zyskuje pełny dostęp do otoczenia akustycznego, co umożliwia mu skoncentrowanie się na najważniejszych źródłach dźwięku. W BrainHearing nie chodzi o technologię czy specyfikację produktów. Chodzi o zrozumienie, jak działa zmysł słuchu i jak Twój mózg nadaje dźwiękom znaczenie.

Słyszenie to myślenie

Słyszysz mózgiem – nie uszami. Słyszenie, w szczególności rozumienie mowy, to proces kognitywny, nie mechaniczny.

Uszy odbierają dźwięki, a mózg te dźwięki przetwarza, aby nadać im znaczenie. Jeżeli nie słyszysz jakiś dźwięków, Twój mózg próbuje uzupełniać luki. Może to być uciążliwe i męczące. Dobre słyszenie nie jest uzależnione po prostu od zapewnienia wystarczająco głośnych dźwięków. Chodzi o to, aby pomóc mózgowi rozumieć dźwięki, które słyszysz. Dlatego też przeszliśmy od podejścia „przede wszystkim ucho” do podejścia „przede wszystkim mózg”.

Oto, co może dla Ciebie zrobić BrainHearing

Dzięki BrainHearing dźwięki w Twoim życiu nabierają po prostu więcej sensu.

Podstawowym zadaniem techniki BrainHearing jest wspieranie mózgu przez zapewnienie mu warunków, w których może on nadawać dźwiękom znaczenie – zamiast bombardowanie go dźwiękami o większej głośności. Ogranicza to obciążenie mózgu (tzw. obciążenie poznawcze) i zmniejsza zmęczenie. Ponadto zapewnia Ci także przyjemniejsze i bardziej naturalne wrażenia słuchowe, bez zwiększania poziomu głośności jednego źródła dźwięku.

Jak technika BrainHearing może pomóc dziecku

Aby rozwinąć umiejętności mowy, dziecko musi mieć dostęp do możliwie najszerszego spektrum dźwięków mowy i możliwie najczystszego, kompletnego sygnału akustycznego. Rozwiązania techniki BrainHearing dla dzieci wykorzystywane w aparatach słuchowych Sensei i Sensei Super Power firmy Oticon, wspierają rozwój wielu umiejętności poznawczych dzieci niedosłyszących. 

Technika Oticon BrainHearing zapewnia stałe przetwarzanie dźwięku odpowiadające potrzebom dziecka na wszystkich etapach rozwoju. Zaawansowane umiejętności komunikacyjne mogą pozytywnie wpływać na wiele obszarów życia dziecka,w tym funkcjonowanie w szkole, relacje z ludźmi, poczucie własnej wartości, a nawet pewność siebie .

Dowiedz się, dlaczego słuch dziecka jest tak ważny?

Jak technika BrainHearing zmienia sposób, w jaki słyszysz

Kiedy dźwięk przez uszy dociera do mózgu, mózg musi przeprowadzić cztery kluczowe działania, aby mógł nadać znaczenie dźwiękom.

Technikę BrainHearing opracowano, by wspomagać mózg w przeprowadzaniu tych czterech procesów:

1. Orientowaniu się w oparciu o lokalizowanie różnych dźwięków za pomocą obojga uszu,

2. Oddzielaniu źródeł dźwięków,

3. Koncentrowaniu się na istotnych dźwiękach,

4. Rozpoznawaniu poszczególnych dźwięków i nadawaniu im znaczenia.

Wszystkie te działania zachodzą w mózgu jednocześnie.

Technika BrainHearing pomaga mózgowi przetwarzać otaczające Cię dźwięki i nadawać im znaczenie, zachowując kontekst otoczenia. BrainHearing wykorzystuje kilka innowacyjnych funkcji audiologicznych i jest wykorzystywana w wielu aparatach słuchowych Oticon. 

Oticon Opn™ - nowy wymiar techniki BrainHearing

Tradycyjne aparaty słuchowe nie sprawdzają się w trudnych warunkach akustycznych, kiedy rozmawia wiele osób. W sytuacjach, w których występuje wiele źródeł dźwięku - dynamicznych i nieprzewidywalnych - aparaty redukują wszystkie dźwięki oprócz mowy dochodzącej z przodu. W rezultacie mózg nie otrzymuje informacji, których potrzebuje, by orientować się w otoczeniu akustycznym, co uniemożliwia mu naturalną koncentrację i przenoszenie uwagi.

Nasz najnowszy produkt wykorzystujący technikę BrainHearing, Oticon Opn, działa wystarczająco szybko i precyzyjnie, aby wspomagać mózg w nadawaniu znaczenia dźwiękom i sprawdza się nawet w sytuacjach, gdy wiele osób mówi jednocześnie, również w najtrudniejszych warunkach akustycznych. Zapewniając mózgowi lepsze warunki funkcjonowania, Oticon Opn poprawia wrażenia słuchowe, ogranicza wysiłek podczas słuchania, umożliwia lepsze rozumienie mowy oraz ułatwia aktywne uczestniczenie w rozmowach, w których bierze udział wiele osób.

Dowiedz się więcej o Oticon Opn

Aparaty słuchowe mogą pomóc mózgowi lepiej funkcjonować

Korzystanie z aparatów słuchowych pomaga osobom niedosłyszącym brać udział w życiu społecznym i towarzyskim - takie aktywności stymulują mózg, co ogranicza ryzyko przyśpieszonego upośledzenia funkcji kognitywnych.

“Nigdy nie jest za późno, aby zająć się niedosłuchem. Ale im szybciej zacznie się działać, tym lepiej dla funkcji kognitywnych” mówi Hélène Amieva, profesor Uniwersytetu w Bordeaux.

[iframe src="//wdh.23video.com/12841282.ihtml/player.html?token=7fad1721ef392a2c5103e339c5fde543&source=embed&photo%5fid=13280273" width="900" height="655" frameborder="0" border="0" scrolling="no" allowfullscreen="1" mozallowfullscreen="1" webkitallowfullscreen="1"][/iframe]

Wypróbuj technikę BrainHearing na własnym mózgu

Słowa to jedno, a rzeczywiste doznania to zupełnie co innego. Aby w pełni docenić technikę BrainHearing, daj swojemu mózgowi doświadczyć różnicy. Poproś protetyka słuchu, żeby założył Ci aparaty słuchowe Oticon z techniką BrainHearing - i pozwól swojemu mózgowi zdecydować. 

Znajdź protetyka słuchu w Twojej okolicy

 • Dowiedz się więcej

  Aby dowiedzieć się więcej o technologii BrainHearing przeczytaj najnowsze materiały zrecenzowane przez specjalistów.

 • Znajdź aparaty słuchowe z techniką BrainHearing

  Aby sprawdzić, jak wykorzystywać w pełni technikę BrainHearing, zapoznaj się z naszymi aparatami słuchowymi.

 • Technika BrainHearing dla dzieci

  Zapewnienie mózgowi odpowiedniego dźwięku ma podstawowe znaczenie dla rozwoju dziecka. Właśnie w tym może pomóc technika BrainHearing.

 • Słuch

  Czy wiesz, że słuch to nasz jedyny zmysł, który nigdy nie zasypia?