Lepsze słyszenie zaczyna się w mózgu.

Mózg jest najważniejszym elementem w procesie słyszenia. Oto dlaczego.

A gdyby tak był sposób, żeby słyszeć lepiej przy mniejszym obciążeniu mózgu?

Myślałeś kiedyś "Słyszę dobrze, muszę się tyko mocno skoncentrować?". Albo „Aparaty słuchowe, które teraz noszę są w porządku, tylko szybko się męczę, kiedy ich używam".

Jeżeli do Twojego mózgu nie docierają odpowiednie dźwięki, nadanie znaczenia i rozumienie wymaga dużego wysiłku. Dzięki technice BrainHearing™ mózg zyskuje pełny dostęp do otoczenia akustycznego, co umożliwia mu skoncentrowanie się na najważniejszych źródłach dźwięku. W BrainHearing nie chodzi o technologię czy specyfikację produktów. Chodzi o zrozumienie, jak działa zmysł słuchu i jak Twój mózg nadaje dźwiękom znaczenie.

Słyszenie to myślenie

Słyszysz mózgiem – nie uszami. Słyszenie, w szczególności rozumienie mowy, to proces kognitywny, nie mechaniczny.

Uszy odbierają dźwięki, a mózg te dźwięki przetwarza, aby nadać im znaczenie. Jeżeli nie słyszysz jakiś dźwięków, Twój mózg próbuje uzupełniać luki. Może to być uciążliwe i męczące. Dobre słyszenie nie jest uzależnione po prostu od zapewnienia wystarczająco głośnych dźwięków. Chodzi o to, aby pomóc mózgowi rozumieć dźwięki, które słyszysz. Dlatego też przeszliśmy od podejścia „przede wszystkim ucho” do podejścia „przede wszystkim mózg”.

Oto, co może dla Ciebie zrobić BrainHearing

Dzięki BrainHearing dźwięki w Twoim życiu nabierają po prostu więcej sensu.

Podstawowym zadaniem techniki BrainHearing jest wspieranie mózgu przez zapewnienie mu warunków, w których może on nadawać dźwiękom znaczenie – zamiast bombardowanie go dźwiękami o większej głośności. Ogranicza to obciążenie mózgu (tzw. obciążenie poznawcze) i zmniejsza zmęczenie. Ponadto zapewnia Ci także przyjemniejsze i bardziej naturalne wrażenia słuchowe, bez zwiększania poziomu głośności jednego źródła dźwięku.

W jaki sposób BrainHearing stanowi przełom dla dzieci

Aby rozwinąć umiejętności mowy, dziecko potrzebuje możliwie najszerszego spektrum dźwięków mowy i możliwie najczystszego, kompletnego sygnału słuchowego. Skuteczna technika BrainHearing wspiera rozwój wielu różnych umiejętności poznawczych dla dzieci z ubytkiem słuchu. 

Technika BrainHearing firmy Oticon zapewnia stałe przetwarzanie dźwięku odpowiadające potrzebom dziecka na wszystkich etapach rozwoju. Wraz z rozwojem umiejętności komunikacyjnych dziecka rośnie ich pozytywny wpływ na wiele obszarów życia, w tym na wyniki nauczania, relacje społeczne a nawet poczucie własnej wartości.

Dowiedz się, dlaczego słuch dziecka jest tak ważny

Jak technika BrainHearing zmienia sposób, w jaki słyszysz

Kiedy dźwięk przez uszy dociera do mózgu, mózg musi przeprowadzić cztery kluczowe działania, aby mógł nadać znaczenie dźwiękom.

Technikę BrainHearing opracowano, by wspomagać mózg w przeprowadzaniu tych czterech procesów:

1. Orientowaniu się w oparciu o lokalizowanie różnych dźwięków za pomocą obojga uszu,

2. Oddzielaniu źródeł dźwięków,

3. Koncentrowaniu się na istotnych dźwiękach,

4. Rozpoznawaniu poszczególnych dźwięków i nadawaniu im znaczenia.

Wszystkie te działania zachodzą w mózgu jednocześnie.

Technika BrainHearing pomaga mózgowi przetwarzać otaczające Cię dźwięki i nadawać im znaczenie, zachowując kontekst otoczenia. BrainHearing wykorzystuje kilka innowacyjnych funkcji audiologicznych i jest wykorzystywana w wielu aparatach słuchowych Oticon. 

OpenSound Navigator zapewnia mózgowi lepsze warunki funkcjonowania

Tradycyjna technika aparatów słuchowych nie sprawdza się w przypadku złożonych środowisk akustycznych, gdzie jest wielu rozmówców. Gdy występujące dźwięki są dynamiczne i nieregularne technika ta ogranicza je z wyjątkiem mowy dochodzącej z przodu użytkownika. Skutkuje to ograniczeniem informacji, jakie docierają do mózgu, by mógł prawidłowo odbierać otoczenie dźwiękowe i móc skoncentrować się na dźwięku.

Wyjątkowy OpenSound Navigator działa na tyle szybko i precyzyjnie, aby wpierać naturalny proces nadawania znaczenia dźwiękom przez mózg, nawet w złożonych środowiskach akustycznych. Zapewniając mózgowi lepsze warunki funkcjonowania, OpenSound Navigator poprawia wrażenia słuchowe, ogranicza wysiłek słuchowy i poprawia rozumienie mowy dając możliwość aktywnego uczestniczenia w rozmowach, nawet gdy jest wielu mówców.

Zobacz najnowsze aparaty słuchowe Oticon

Aparaty słuchowe mogą pomóc mózgowi lepiej funkcjonować

Korzystanie z aparatów słuchowych pomaga osobom niedosłyszącym brać udział w życiu społecznym i towarzyskim - takie aktywności stymulują mózg, co ogranicza ryzyko przyśpieszonego upośledzenia funkcji kognitywnych.

“Nigdy nie jest za późno, aby zająć się niedosłuchem. Ale im szybciej zacznie się działać, tym lepiej dla funkcji kognitywnych” mówi Hélène Amieva, profesor Uniwersytetu w Bordeaux.

[iframe data-category-consent="cookie_cat_marketing" data-consent-src="//wdh.23video.com/12841282.ihtml/player.html?token=7fad1721ef392a2c5103e339c5fde543&source=embed&photo%5fid=13280273" width="900" height="655" frameborder="0" border="0" scrolling="no" allowfullscreen="1" mozallowfullscreen="1" webkitallowfullscreen="1"][/iframe]

Poznaj zalety BrainHearing

Słowa mają duże znaczenie. Pozwól swojemu mózgowi doświadczyć na czym to polega, by zrozumieć co to jest BrainHearing. Skontaktuj się z protetykiem słuchu, by wypróbować aparaty słuchowe Oticon z techniką BrainHearing i przekonaj się na czym to polega.

Znajdź protetyka słuchu w Twojej okolicy