Jak

czyścić wkładkę bez słuchawki 

Wkładki uszne (stosowane do aparatów BTE - czyli te, w których nie jest zamontowana słuchawka) można myć po odłączeniu od aparatów słuchowych. 

Uwaga: wkładek ZE słuchawkami nie wolno myć. Sprawdź, jakich wkładek używasz.

Wkładkę należy czyścić regularnie. Do czyszczenia powierzchni wkładki używaj miękkiej ściereczki. Do czyszczenia otworu we wkładce używaj pętelki z drutu w narzędziu wielofunkcyjnym.

Jak myć wkładkę

 • Krok 1

  Zanim odłączysz wkładki od aparatów, upewnij się, że potrafisz odróżnić wkładkę do aparatu na prawe i lewe ucho.

 • Krok 2

  Odłącz dźwiękowód i wkładkę od rożka. Podczas odłączania dźwiękowodu trzymaj mocno rożek, inaczej aparat może zostać uszkodzony.

 • Krok 3

  Umyj wkładkę i dźwiękowód wodą z łagodnym środkiem myjącym. Wypłucz je i dokładnie osusz przed ponownym połączeniem z aparatem.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak czyścić aparaty słuchowe, kliknij tutaj

Zobacz, jak czyścić aparat słuchowy i wkładkę:
[iframe data-category-consent="cookie_cat_marketing" data-consent-src="//wdh.23video.com/12841282.ihtml/player.html?token=861e6c7cd353655f91b6bcc44c2ea4aa&source=embed&photo%5fid=12781412" width="900" height="655" frameborder="0" border="0" scrolling="no" allowfullscreen="1" mozallowfullscreen="1" webkitallowfullscreen="1"][/iframe]

Wkładki do aparatów BTE z rożkiem

Wkładki uszne stosowane zazwyczaj z aparatami słuchowymi BTE i miniBTE mogą być pełne lub bardziej ażurowe. 

Wkładki są wykonywane indywidualnie zamówienie na podstawie wycisku pobranego przez protetyka, aby były idealnie dopasowane do kształtu ucha i bezpiecznie utrzymywały aparat słuchowy na uchu.

Wkładki ze słuchawkami i bez słuchawek

Są dwa typy wkładek usznych – ze słuchawką (do aparatów RITE, miniRITE i designRITE) lub bez (do aparatów BTE i miniBTE); każdy z nich czyści się inaczej. Jeżeli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju wkładek używasz, skontaktuj się z protetykiem słuchu.

Wkładki uszne bez słuchawki stosowane zazwyczaj z aparatami słuchowymi BTE i miniBTE mogą być pełne lub ażurowe. Wkładki są wykonywane na indywidualne zamówienie na podstawie wycisku pobranego przez protetyka, aby były idealnie dopasowane do kształtu ucha i bezpiecznie utrzymywały aparat słuchowy na uchu.

 • Słuch

  Czy wiesz, że słuch to nasz jedyny zmysł, który nigdy nie zasypia?

 • Łączenie z innymi urządzeniami

  Jak połączyć aparaty słuchowe do innych urządzeń, takich jak telewizor korzystając z systemu ConnectLine.

 • Pomoc

  Znajdź filmy instruktażowe, jak korzystać ze wszystkich aparatów słuchowych i akcesoriów Oticon.

 • Znajdź protetyka słuchu

  Audioprotetyk zbada Twój słuch i doradzi odpowiednie postępowanie.