Instrukcje

- czyszczenie aparatów wewnątrzusznych

Gromadzenie się woskowiny jest jedną z głównych przyczyn powodujących konieczność naprawy aparatów słuchowych. Czyść aparaty słuchowe, aby zapewnić ich prawidłowe funkcjonowanie.

W kanale słuchowym powstaje woskowina, która odgrywa kluczową rolę dla ochrony i nawilżania ucha. Jednak gromadzenie się woskowiny jest jedną z głównych przyczyn uszkodzeń aparatów słuchowych, ponieważ zatyka ona wyjście dźwięku i/lub otwory wentylacyjne, co powoduje obniżenie poziomu dźwięku, jego zniekształcenie lub zanik.

Aparaty słuchowe to ważna inwestycja, dlatego też zostały zaprojektowane pod kątem niezawodności i trwałości. Poświęć kilka minut każdego dnia na ich czyszczenie. Większość aparatów słuchowych ma filtr lub inne elementy chroniące przed przedostaniem się woskowiny do aparatu. Sprawdzaj filtr woskowinowy i czyść go w razie konieczności.

Jak wymienić filtr woskowinowy.

Skonsultuj się z protetykiem słuchu w celu uzyskania instrukcji na temat sprawdzenia systemu ochrony przed woskowiną w aparatach słuchowych.

Czyścić aparaty wewnątrzuszne

Wyczyść dokładnie powierzchnię aparatu słuchowego przy użyciu ściereczki. Obejrzyj film instruktażowy na temat czyszczenia obudowy

[iframe data-category-consent="cookie_cat_marketing" data-consent-src="//wdh.23video.com/12841282.ihtml/player.html?token=d5ad992b9b17128b2ca1e39490230b6c&source=embed&photo%5fid=12781455" width="900" height="655" frameborder="0" border="0" scrolling="no" allowfullscreen="1" mozallowfullscreen="1" webkitallowfullscreen="1"][/iframe]

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak czyścić aparaty słuchowe, kliknij tutaj

Czyszczenie wyjścia dźwięku i wentylacji

Wyczyść wszelkie ślady woskowiny z okolicy wyjścia dźwięku za pomocą szczoteczki.

Jeśli otwory mikrofonu są zatkane przez kurz lub brud, spowoduje to gorsze działanie aparatu. Przy użyciu szczoteczki ostrożnie zetrzyj z otworów widoczne ślady brudu

Czyszczenie wyjścia dźwięku
Przy użyciu szczoteczki ostrożnie zetrzyj z otworów widoczne ślady brudu.

Czyszczenie otworów wentylacyjnych
Wyczyść otwory wentylacyjne poprzez wciśnięcie szczoteczki do otworu i jej ostrożne obracanie.

Obejrzyj film, w jaki sposób wyczyścić otwór wentylacyjny:
[iframe data-category-consent="cookie_cat_marketing" data-consent-src="//wdh.23video.com/12841282.ihtml/player.html?token=c9e7458864fcef60b66e6ef437246a44&source=embed&photo%5fid=12781456" width="900" height="655" frameborder="0" border="0" scrolling="no" allowfullscreen="1" mozallowfullscreen="1" webkitallowfullscreen="1"][/iframe]

Używanie narzędzia wielofunkcyjnego do czyszczenia

MultiTool jest użytecznym narzędziem, zapewniającym najlepszą konserwację, czyszczenie i prawidłowe działanie aparatów słuchowych:

W razie potrzeby wymień szczoteczkę. Po prostu ściągnij ją z narzędzia i załóż nową. Wciśnij nową szczoteczkę mocno na uchwyt.

Szczotki MultiTool można zamawiać u protetyka słuchu. 

Znajdź najbliższy ośrodek protetyki słuchu.


Ty lub ktoś z bliskich ma ubytek słuchu? Może już masz aparaty słuchowe? Zamów naszego newslettera i otrzymuj wskazówki, informacje oraz nowości o produktach.

Zarejestruj się do naszego newslettera

 • Słuch

  Czy wiesz, że słuch to nasz jedyny zmysł, który nigdy nie zasypia?

 • Łączenie z innymi urządzeniami

  Jak połączyć aparaty słuchowe do innych urządzeń, takich jak telewizor korzystając z systemu ConnectLine.

 • Pomoc

  Znajdź filmy instruktażowe, jak korzystać ze wszystkich aparatów słuchowych i akcesoriów Oticon.

 • Znajdź protetyka słuchu

  Audioprotetyk zbada Twój słuch i doradzi odpowiednie postępowanie.