Jak

wymienić nasadkę

Aparatów RITE (ze słuchawką w uchu) oraz BTE z cienkim dźwiękowodem można używać z nasadkami (w tym z Grip Tip) ułatwiającymi wygodne dopasowanie do ucha.

Czyść słuchawkę regularnie. Dokładnie wycieraj każdy ślad woskowiny ściereczką. Nasadki, ani Grip Tip, nie należy czyścić. Jeśli nasadka jest brudna, zdejmij ją i załóż nową. Zaleca się wymianę nasadki co najmniej raz na miesiąc lub według wskazań protetyka słuchu..

Jak to zrobić:

 • 1. Przytrzymaj słuchawkę/cienki dźwiękowód, a następnie ściągnij nasadkę.

 • 2. Umieść słuchawkę/cienki dźwiękowód dokładnie pośrodku nasadki.

 • 3. Mocno dociśnij nasadkę, aby była pewnie zamocowana.

Zobacz, jak wymienić nasadkę:

[iframe data-category-consent="cookie_cat_marketing" data-consent-src="//wdh.23video.com/12841282.ihtml/player.html?token=989980474ad8d408a5b737de24af204d&source=embed&photo%5fid=12781329" width="900" height="655" frameborder="0" border="0" scrolling="no" allowfullscreen="1" mozallowfullscreen="1" webkitallowfullscreen="1"][/iframe]

Nasadki

Nasadki i Grip Tip to standardowe, jednorazowe końcówki, które zakłada się na słuchawkę lub cienki dźwiękowód aparatu słuchowego. Dostępne są różne rodzaje nasadek - od otwartych po zamknięte typu Power - w kilku rozmiarach. Nasadki i Grip Tip są wykonane z miękkiej gumy.

Dodatkowe nasadki, narzędzia do czyszczenia i inne akcesoria możesz nabyć u swojego protetyka słuchu.

Znajdź protetyka słuchu w Twojej okolicy

Ważna uwaga!

Nasadka wykonana jest z miękkiego materiału. Jeśli nasadka wpadnie do przewodu słuchowego, nie spowoduje żadnych obrażeń. Jeśli potrafisz, możesz ją ostrożnie wyjąć. W razie konieczności poproś inną osobę o pomoc. Nie wpychaj nasadki w głąb przewodu słuchowego. Dopóki nasadka nie zostanie wyjęta, nie wkładaj ponownie dźwiękowodu do ucha. Jeżeli nie wiesz, jak postąpić w sytuacji, gdy nasadka zsunie się w uchu, skontaktuj się z protetykiem słuchu.

 • Słuch

  Czy wiesz, że słuch to nasz jedyny zmysł, który nigdy nie zasypia?

 • Łączenie z innymi urządzeniami

  Jak połączyć aparaty słuchowe do innych urządzeń, takich jak telewizor korzystając z systemu ConnectLine.

 • Pomoc

  Znajdź filmy instruktażowe, jak korzystać ze wszystkich aparatów słuchowych i akcesoriów Oticon.

 • Znajdź protetyka słuchu

  Audioprotetyk zbada Twój słuch i doradzi odpowiednie postępowanie.