Pełen innowacji,
które pomogą
Twoim klientom
doświadczać życia

Poznaj Oticon Intent

Nowe czujniki intencji użytkownika 4D wspomagają przetwarzanie dźwięku w Oticon Intent

Oticon Intent zwiększa możliwości wiodących w branży technik MoreSound. Dzięki pierwszym na świecie czujnikom rozpoznającym intencje użytkownika i nowej Głębokiej Sieci Neuronowej 2.0 (DNN), MoreSound Intelligence™ 3.0 zapewnia spersonalizowaną pomoc zależną od sytuacji i intencji słuchającego.

Z nowym ulepszonym MoreSound Amplifier™ 3.0 oraz specjalnie zaprojektowaną, zupełnie nową platformą Sirius™, możemy wynieść naszą technikę BrainHearing™ na wyższy poziom.

 • Spersonalizowane wsparcie dzięki pierwszym na świecie czujnikom intencji użytkownika

  Wyniki nowego badania BrainHearing* pokazują, że zachowania komunikacyjne ludzi odzwierciedlają ich potrzeby i intencje słuchowe w postaci ruchów głowy i ciała.

  Wprowadzając na rynek Oticon Intent, nasz nowy aparat słuchowy klasy premium, w pierwszej na świecie technice czujnika 4D uwzględniliśmy informacje dotyczące ruchu głowy i ciała, udziału w rozmowach oraz środowiska akustycznego.

  Ta przełomowa technologia płynnie dostosowuje się do specyficznych potrzeb słuchowych użytkownika – nawet w tym samym środowisku akustycznym. Oticon Intent pomaga użytkownikom wyjść poza zwykłe słyszenie i słuchanie, dzięki czemu mogą z łatwością komunikować się i angażować się w życie.

  *Higgins et al. (2023). Head movement and its relation to hearing.

  Odkryj czujniki 4D w Oticon Intent

  Środowisko akustyczne
  Czujniki zbierają szczegóły sceny dźwiękowej pod kątem 360° wokół użytkownika, które zmieniają się w zależności od środowiska słuchowego i pomiędzy środowiskami.

  Ruchy głowy
  Czujniki monitorują, czy i jak użytkownik porusza głową, aby zrozumieć rodzaj sytuacji komunikacyjnej.

  Ruchy ciała
  Czujniki ruchu fizycznego pomagają przewidzieć potrzebę zwiększonego wsparcia w zakresie przestrzennego odbioru dźwięku.

  Udział w rozmowach
  Funkcja monitorowania, czy rozmowa jest aktywna, czy nie, informuje system o nadaniu priorytetu mowie.

MoreSound Intelligence 3.0 to przełomowa technika ułatwiająca użytkownikom słuchanie i nadążanie i włączanie się do rozmów. Kompleksowo skanuje i precyzyjnie analizuje sceny dźwiękowe. Następnie organizuje dźwięki wokół użytkownika, wykorzystując zupełnie nowy, wbudowany system DNN 2.0 do przetwarzania i tworzenia kontrastu pomiędzy zidentyfikowanymi dźwiękami. 

Nowy MSI 3.0 zapewnia użytkownikom bardzo wyraźne i zrównoważone otoczenie dźwiękowe w każdej sytuacji. A dzięki czujnikom 4D technika ta płynnie dostosowuje się do specyficznych potrzeb słuchowych użytkownika, zapewniając spersonalizowane wsparcie w zależności od sytuacji i intencji użytkownika, co znacznie poprawia rozumienie mowy.

Wraz z Oticon Intent wprowadzamy zupełnie nowy system DNN 2.0 drugiej generacji, który zapewnia lepszą jakość dźwięku, wyraźniejszą mowę i skuteczniejsze tłumienie hałasu.

Ta zaawansowana technika wykorzystana w aparacie słuchowym, jest wzorowana na pracy mózgu, ponieważ uczy się przez doświadczenie. Umożliwia to lepszą i dokładniejsze odwzorowanie wszystkich dźwięków w mózgu oraz lepszy dostęp do dźwięków wokół użytkownika aparatu słuchowego.*

 • Wytrenowana z bardziej naturalną reprezentacją wszystkich dźwięków zarówno w łatwych , jak i trudnych środowiskach.
 • Wyższe wymagania dotyczące wydajności DNN w fazie trenowania i przeprowadzeniu analizy.
 • Lepsze zachowanie oryginalnego dźwięku, co prowadzi do mniejszej utraty sygnałów zarówno w przypadku mowy, jak i hałasu.
 • Opcja ustawienia tłumienia hałasu do 12 dB w trudnych środowiskach akustycznych – o 2 dB więcej niż poprzednio.

 

*Santurette et al. (2020). Dokumentacja Oticon.

Nasz nowy MoreSound Amplifier 3.0 zapewnia użytkownikom precyzyjne i zrównoważone wzmocnienie w zakresie częstotliwości od 80 Hz aż do 10 000 Hz. Dzięki czemu daje dostęp do pełniejszego, bogatszego otoczenia dźwiękowego. 

MoreSound Intelligence 3.0 zapewnia czystszy, wyraźniejszy sygnał wejściowy, co stanowi wyjątkową podstawę dla MoreSoundAmplifier 3.0 do wzmocnienia całego zakresu dźwięków zgodnie z indywidualnymi potrzebami każdej osoby z ubytkiem słuchu. W ten sposób MoreSound Amplifier 3.0 może zapewnić wszystkie mające znaczące dźwięki w pełnym zakresie częstotliwości we wszystkich dostępnych metodach doboru.

* Pomiary prowadzone są w symulatorze ucha zgodnie ze standardowymi wymaganiami testowymi

MoreSound Optimizer proaktywnie wykrywa i eliminuje sprzężenie bez utraty wzmocnienia. Ta unikalna i opatentowana technikamodulacji czasowo-częstotliwościowej stosuje skokową redukcję sygnału, która zapobiega słyszalnemu sprzężeniu, zanim się ono rozwinie. Odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu niezauważalnym redukcjom wzmocnienia przez cały dzień. Oznacza to większy dostęp do szczegółów mowy oraz bardziej naturalny dźwięk, większy komfort i lepsze rozumienie mowy lepsze* – nawet w najbardziej dynamicznych środowiskach.

*Juul Jensen (2019). Dokumentacja Oticon.

Ponad 7 z 10 użytkowników aparatów słuchowych doświadcza trudności spowodowanych przez nieprzyjemne dźwięki*. Właśnie dlatego Oticon Intent jest wyposażony w dwie innowacyjne funkcje zaprojektowane tak, aby chronić użytkowników przed zakłócającymi dźwiękami jednocześnie zapewniając pełny dostęp do istotnych dźwięków. Dzięki temu użytkownicy mogą w pełni zaangażować się w życie.

*Gade, P., Brændgaard, M., Flocken, H., Preszcator, D., &Santurette, S. (2023). Wind & Handling Stabilizer – dowody i korzyści dla użytkowników. Dokumentacja Oticon.

*Na podstawie średniego rozmiaru źrenicy zmniejszonego o 22% w porównaniu do największego średniego rozmiaru źrenicy
**Santurette, S., Brændgaard, M., Wang, J., &Sun, K. (2023). SuddenSound Stabilizer – dowody i korzyści dla użytkowników. Dokumentacja Oticon.

Sirius to najnowocześniejsza platforma stworzona specjalnie do aparatów słuchowych. Wysoka wydajność przetwarzania napędza naszą przełomową innowację w Oticon Intent. Platforma Sirius jest gotowa na przyszłe rozwiązania, co oznacza, że aparaty słuchowe Oticon Intent można uaktualniać bezprzewodowo, aby uwzględniać najnowsze ulepszenia.