Dlaczego warto skontaktować się z protetykiem słuchu?

Czas czytania: 1.5 min.
29.01.20

Okres przyzwyczajania się do życia z aparatami słuchowymi będzie zapewne obfitował w nowe doświadczenia, odczucia, wrażenia. To normalne. Mogą jednak pojawić się powody, dla których powinieneś skontaktować się z protetykiem słuchu.

 

Jeżeli podczas noszenia aparatów słuchowych lub po ich zdjęciu odczuwasz ciągłe swędzenie, przyczyną może być nieprawidłowy rozmiar nasadki/wkładki lub nawet reakcja alergiczna. Nasze aparaty słuchowe zostały dokładnie przetestowane pod kątem alergii, jednak mimo to u niektórych użytkowników tworzywa silikonowe i akrylowe, które są powszechnie stosowane w produkcji nasadek oraz wkładek, mogą wywoływać reakcję nadwrażliwości.

 

U osób używających aparatów słuchowych ból uszu może mieć wiele przyczyn, a każdą z nich dobrze jest omówić
z protetykiem słuchu – może wystarczy zmienić wielkość nasadki, może należy założyć dłuższy dźwiękowód, a może trzeba poprawić kształt indywidualnej wkładki usznej.

 

Kiedy nosisz aparaty słuchowe, powinieneś być w stanie poczuć i usłyszeć wyraźną różnicę. Jeżeli tak nie jest, skontaktuj się z protetykiem słuchu. Najczęstsze przyczyny to: zatkane aparaty słuchowe, nieprawidłowe zakładanie aparatu, źle dostosowany dźwięk.

 

Jeżeli głośne dźwięki sprawiają, że czujesz się niekomfortowo, może to oznaczać, że Twoje aparaty słuchowe muszą zostać dostrojone. Skontaktuj się z protetykiem słuchu i umów na wizytę.

 

Prawidłowe lub nieprawidłowe zakładanie aparatów słuchowych może znacząco wpłynąć na Twoje wrażenia
z ich używania. Jeżeli czujesz, że nie jesteś pewien w którym dokładnie miejscu powinna być umieszczona nasadka, wkładka czy aparat wewnątrzuszny, lub jeśli Twoje aparaty słuchowe nie leżą zbyt pewnie na uchu albo
za łatwo wypadają, poproś protetyka słuchu, by pokazał Ci, jak prawidłowo zakładać aparat słuchowy.