Aparat słuchowy Oticon Xceed Play

Aparat słuchowy,
który otwiera Twoje
dziecko na świat

Dla dzieci ze znacznym
lub głębokim ubytkiem słuchu

Aparaty słuchowe z największą na świecie mocą

Przełomowy Oticon Xceed Play to jedyny aparat słuchowy na rynku, który umożliwia doświadczanie otwartego świata dźwięków dzieciom w każdym wieku, z ubytkiem słuchu w stopniu od znacznego do głębokiego.

 

Oticon Xceed Play umożliwia Twojemu dziecku:

Dostęp do dźwięków mowy w zakresie 360°.

Doskonały, wyraźny dźwięk z większą ilością szczegółów.

Zapobieganie powstawaniu irytujących gwizdów.

Łatwa możliwość uzyskania łączności bezprzewodowej z wieloma urządzeniami.

 

Więcej odebranych sygnałów mowy - łatwiejsze uczenie się

Z Oticon Xceed Play dzieci z ubytkiem słuchu w stopniu od znacznego do głębokiego mogą słyszeć wyraźny dźwięk mowy z wielu kierunków. Dzięki dostępowi do otoczenia dźwięków w zakresie 360°, Twoje dziecko ma lepsze warunki, by móc uczyć się czy to sytuacyjnie czy formalnie

 • Tradycyjna technika wszechkierunkowa

  Umożliwia dostęp do wszystkich dźwięków, niezależnie od tego, czy są istotne, czy też nie,
  co sprawia, że trudno jest odróżnić mowę od hałasu.

 • Tradycyjna technika kierunkowa

  Skupia się na jednym mówcy i tłumi wszystkie inne dźwięki.

 • Nowa technika

  Umożliwia słyszenie dźwięków mowy 360° wokół skutecznie redukując hałas,
  by zapewnić lepsze warunku do nauki.

Od tradycyjnej techniki do rewolucyjnego otwartego dźwięku

Dotychczasowe techniki umożliwiały słyszenie albo wszystkich dźwięków, niezależnie od tego, czy były istotne czy nie, albo skupiały się na mówcy znajdującym się na wprost dziecka, jednocześnie tłumiąc pozostałe dźwięki, taki jak hałas otoczenia.

Nowy Oticon Xceed Play umożliwia Twojemu dziecku słyszenie wyraźnych dźwięków mowy ze wszystkich stron. Odróżnia sygnał mowy i hałasu, zachowując przy tym dźwięki otoczenia mające znaczenie dla  sytuacyjnego uczenia się oraz bezpieczeństwa.

Lepsze słyszenie oznacza dla Twojego dziecka lepsze warunki, by opanować mowę i język, by uczyć się, rozwijać i brać udział w codziennym życiu.


Znajdź gabinet protetyki słuchu, aby dowiedzieć się więcej

Rewolucyjna nowa technika ogranicza dokuczliwe,
gwiżdżące dźwięki

Poziom wzmocnienia, jakiego potrzebuje Twoje dziecko, może być przyczyną pojawiania się irytujących, gwiżdżących dźwięków, gdy coś lub ktoś znajdzie się zbyt blisko aparatu słuchowego. Na przykład, gdy przytulasz dziecko, lub gdy w trakcie zabawy dziecko założy czapkę. Może to być też spowodowane tym, że przewód słuchowy dziecka urósł.

Do tej pory aparaty słuchowe najczęściej radziły sobie z problemem sprzężenia akustycznego po prostu zmniejszając wzmocnienie, co powodowało, że dziecko miało większe trudności z rozumieniem mowy.

Teraz przełomowa technika w Oticon Xceed Play wręcz zapobiega jego powstawaniu. Twoje dziecko może więc cieszyć się ze słyszenia wyraźnego, stabilnego sygnału mowy przez cały dzień, przy znacznym ograniczeniu gwizdów*. W praktyce Twoje dziecko usłyszy aż do 20%** więcej szczegółów mowy, mających zasadnicze znaczenie dla rozwoju językowego.

 

* Dla dopasowań przeprowadzonych według zaleceń, zgodnie z najlepszymi praktykami.

** Ng & Rumley 2019, dokumentacja Oticon

Lepsze słyszenie zaczyna
się w mózgu

Oticon Xceed Play został stworzony w oparciu o filozofię, że lepsze słyszenie zaczyna się w mózgu. Nazywamy to BrainHearing™, to technika, która wspiera dzieci w naturalnym procesie nadawania znaczenia dźwiękom przez mózg. Oticon Xceed Play stosując sprawdzoną technikę BrainHearing zapewnia dostęp do zrównoważonego otoczenia dźwięków w zakresie 360°, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci, ponieważ muszą one rozwijać umiejętności językowe i uczyć się nowych rzeczy.

Łączność na co dzień

Oticon Xceed Play łączy się bezprzewodowo z nowoczesnymi smartfonami i umożliwia dostęp do wielu urządzeń,
dzięki którym uczestniczenie w lekcjach jest prostsze, a słuchanie muzyki i spędzanie czasu z przyjaciółmi przyjemniejsze.

 • ConnectClip

  Z ConnectClip Twoje dziecko może używać aparatów słuchowych jako wysokiej jakości zestawu słuchawkowego i strumieniowo przesyłać dźwięk do obu aparatów podczas słuchania muzyki, oglądania YouTube, rozmawiania ze znajomymi i nie tylko.

 • Rozwiązania stosowane
  w szkole

  Oticon Xceed Play oferuje szeroki zakres opcji łączności możliwych do zastosowania podczas zajęć w szkole. Twoje dziecko może słyszeć głos nauczyciela bezpośrednio w swoich aparatach, łączyć się z systemami FM i urządzeniami elektronicznymi w klasie.

 • Aplikacja Oticon ON App

  Dzięki Oticon ON App łatwiej jest starszym dzieciom i rodzicom kontrolować aparaty słuchowe oraz sterować ich funkcjami za pomocą smartfonu. Aplikacja umożliwia sprawdzanie stanu baterii, zmianę programu czy regulację głośności. Aplikacja posiada też funkcję „znajdź mój aparat słuchowy” przydatną, gdy dziecko odłoży aparaty lub jeden z nich winne miejsce niż zwykle.

Dla wszystkich nowoczesnych smartfonów

Oticon Xceed Play to urządzenie Made for iPhone®, które łączy się z dowolnym nowoczesnym smartfonem za pomocą ConnectClip.

xceedplay_btb_for_any_modern_smartphone

Apple, logo Apple, iPhone, iPad i iPod są znakami towarowymi Apple Inc., zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. App Store jest znakiem usługowym firmy Apple Inc. Android, Google Play i logo Google Play są znakami towarowymi firmy Google LLC.

Stworzone dla dzieci

 • Wytrzymała konstrukcja.
 • Komora baterii z zabezpieczeniem przed otwarciem przed ciekawskimi paluszkami dzieci.
 • Wolne od alergenów.
 • Z certyfikatem IP68, aby zapewnić odporność na wodę i kurz.
 • Wskaźnik LED potwierdzający poprawne działanie baterii.
 • Dostępny w dwóch modelach i 12 przyjaznych dla dzieci kolorach.

Odkryj rodzinę Oticon Xceed

Znajdź protetyka słuchu w swojej okolicy

Porozmawiaj z protetykiem słuchu ze swojej okolicy współpracującym z Oticon, dowiedzieć się co Twoje dziecko może zyskać korzystając z nowego Oticon Xceed Play.

Znajdź gabinet protetyki słuchu

 • Dlaczego słuch dziecka jest tak ważny?

  Dzięki temu, że Twoje dziecko słyszy może uczyć się mówić, czytać i pisać oraz, co niemniej ważne, rozwijać umiejętności społeczne.

 • Wychowywanie dziecka z ubytkiem słuchu

  Jak znaleźć równowagę między chronieniem swojego dziecka a jego samodzielnością, aby mogło w pełni cieszyć się życiem.

 • Wsparcie dla rodziców

  Jako rodzic możesz wiele zrobić, aby sprawić, żeby życie dziecka stało się łatwiejsze.

 • Otoczenie i życie społeczne dziecka

  Pomóż swojemu dziecko zrozumieć, jak ważne jest noszenie aparatów słuchowych i zmotywuj je do odpowiedzialnego zachowania.