Korzystaj i słysz wyraźnie w miejscach publicznych oznaczonych uniwersalnym znakiem pętli indukcyjnej.

Obecnie w wielu miejscach publicznych, takich jak kina, teatry, miejsca kultu religijnego i muzea są zainstalowane systemy pętli indukcyjnych. Umożliwiają one strumieniowe przesyłanie dźwięku bezpośrednio do twoich aparatów słuchowych, co zapewnia wysoką jakość dźwięku — zarówno w celach rozrywkowych, jak i edukacyjnych.

Sygnał transmitowany z systemu pętli indukcyjnej jest odbierany przez mały element przewodowy zwany cewką telefoniczną.

Niektóre aparaty słuchowe są już wyposażone w cewkę telefoniczną. Możliwość odbierania dźwięku z systemu pętli indukcyjnej można uzyskać postępując zgodnie z instrukcjami podanymi na tej stronie.

Chcesz wiedzieć, czy twój aparat słuchowy jest wyposażony w cewkę telefoniczną?
Skontaktuj się ze swoim protetykiem słuchu, żeby tego się dowiedzieć.

Aparaty słuchowe z cewką telefoniczną

Jeśli masz aparaty słuchowe z cewką telefoniczną, wystarczy włączyć program cewki telefonicznej, aby zacząć odbierać dźwięki.


Aparaty słuchowe bez cewki telefonicznej

Jeśli masz aparaty słuchowe bez cewki telefonicznej, możesz nadal korzystać z bezprzewodowego przesyłania dźwięku z systemu pętli indukcyjnej.


Potrzebne jest tylko dodatkowe urządzenie — EduMic lub Streamer Pro — w zależności od tego, czy aparaty słuchowe są wyposażone w technikę Bluetooth® czy nie.

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź instrukcję obsługi dołączoną do aparatów słuchowych, skontaktuj się z protetykiem słuchu lub przeczytaj nasze wskazówki, jak sprawdzić, czy aparaty słuchowe są wyposażone w funkcję Bluetooth

Możesz skorzystać z urządzenia EduMic do przesyłania dźwięku z pętli indukcyjnej, jeżeli twoje aparaty słuchowe posiadają funkcję Bluetooth.

Urządzenie EduMic jest wyposażone w cewkę telefoniczną dzięki czemu dźwięk z systemu pętli indukcyjnej przesyłany jest wprost do twoich uszu przez aparaty słuchowe.

Po sparowaniu urządzenia EduMic z aparatami słuchowymi:

1. Aby uzyskać dostęp do dźwięku z pętli indukcyjnej, wyłącz urządzenie EduMic, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk na urządzeniu przez dziesięć sekund, aż wskaźnik stanu zmieni kolor na purpurowy.

2. Aby wyciszyć dźwięk, należy krótko nacisnąć przycisk. Ponowne naciśnięcie powoduje wyłączenie wyciszenia.

3. Aby zakończyć słuchanie dźwięku z pętli, naciśnij i przytrzymaj przycisk przez dwie sekundy, aż wskaźnik stanu zgaśnie.

Dowiedz się więcej o Oticon EduMic tutaj.

Tutaj dowiesz się więcej 

Wbudowana cewka telefoniczna urządzenia ConnectLine Streamer Pro pozwala za jednym naciśnięciem przycisku połączyć się
z systemami pętli indukcyjnych w takich miejscach jak teatry, sale wykładowe i inne.
 Przeczytaj więcej o urządzeniu Streamer Pro.

Tutaj wyjaśnimy, jak rozpocząć i zakończyć odtwarzanie z pętli indukcyjnej:

1. Włączanie cewki telefonicznej i rozpoczynanie odbierania dźwięku:

Aby uzyskać dostęp do dźwięku z pętli indukcyjnej, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przez około dwie sekundy przycisk wyboru źródła na urządzeniu Streamer Pro.


2. Kończenie odtwarzania dźwięku z pętli indukcyjnej:

Naciśnij ponownie przycisk wyboru źródła na urządzeniu Streamer Pro, aby wyłączyć cewkę telefoniczną urządzenia Streamer Pro i przestać odbierać dźwięk.


Chcesz obejrzeć prezentację? W naszym praktycznym przewodniku filmowym znajdziesz informacje:

[iframe data-category-consent="cookie_cat_marketing" data-consent-src="//wdh.23video.com/12841282.ihtml/player.html?token=92925c1fd9a8531b721c7fb38681935f&source=embed&photo%5fid=13003676" width="900" height="655" frameborder="0" border="0" scrolling="no" allowfullscreen="1" mozallowfullscreen="1" webkitallowfullscreen="1"][/iframe]

Włączanie i wyłączanie cewki telefonicznej w urządzeniu Streamer Pro