introbanner-compatibility

Oticon ON w pytaniach
i odpowiedziach

 

Kompatybilność z aparatami słuchowymi

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kompatybilności Twoich aparatów słuchowych Oticon z Twoim smartfonem,
aplikacjami Oticon lub urządzeniami bezprzewodowymi, kliknij tutaj.

 

 • Informacje ogólne

  Jak zacząć korzystać
  z Oticon ON

 • Parowanie

  Jak sparować aparaty słuchowe
  z danym urządzeniem

 • Funkcje

  Jakie są dostępne funkcje
  w Oticon ON

 • Korektor pasma dźwięku przesyłanego strumieniowo

  Jak dostosować dźwięk przesyłany strumieniowo
  do aparatów słuchowych?


Informacje ogólne

Tak, Oticon ON jest dostępna na urządzenia firmy Apple i na urządzenia z systemem Android. Zasadniczo funkcje są takie same dla obu systemów, ale niektóre z nich mogą być ograniczone tylko do jednego z systemów operacyjnych.

Oticon ON można pobrać z Apple App Store® lub Google Play™. Po prostu zainstaluj aplikację na swoim smartfonie
tak, jak w przypadku każdej innej aplikacji.

Tak, Oticon ON można pobrać bezpłatnie; także wszystkie funkcje (w tym funkcja Internetu Rzeczy/IFTTT) są bezpłatne.

Tak, aplikacja ma tryb „Demo”, którego możesz użyć, aby przyjrzeć się funkcjom i przekonać się, czy Ci się podoba.
Oczywiście, aby korzystać ze wszystkich możliwości, będziesz musiał połączyć Oticon ON ze swoimi aparatami słuchowymi Oticon.

Nie nie musisz, możesz korzystać z większości funkcji w Oticon ON bez zakładania konta. Tylko funkcje HearingFitness™ i IFTTT wymagają założenia konta, żeby można było z nich korzystać.

Oticon przetwarza wszelkie dane osobowe zgodnie z lokalnymi przepisami. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą informacją o prywatności dotyczącą Oticon ON.


Parowanie

Wszystkie informacje dotyczące parowania aparatów słuchowych z urządzeniem firmy Apple lub z urządzeniem z systemem Android znajdziesz na tej stronie

Tak, istnieje możliwość połączenia aparatów słuchowych z kilkoma urządzeniami jednocześnie. Zalecamy jednak parowanie aparatów słuchowych z jednym urządzeniem naraz, aby mieć pewność, że urządzenie, którego używasz, jest tym, które ma pełną kontrolę. Pomoże to uprościć proces przesyłania dźwięku przez aparaty słuchowe.

Zasięg połączenia wynosi do 10 metrów, w zależności od otoczenia, w którym się znajdujesz (np. ściany w domu).


Funkcje

Tak, Oticon ON umożliwia dyskretną regulację głośności aparatów słuchowych lub wyciszanie/wyłączanie wyciszenia.
Możesz regulować głośność w obu aparatach jednocześnie lub w każdym aparacie (na prawe i na lewe ucho) niezależnie.
Możesz również za pomocą aplikacji zmienić program.

Tak, możesz używać Oticon ON, aby kontrolować poziom naładowania baterii/akumulatora w swoich aparatach słuchowych.
Możesz również skonfigurować aplikację tak, aby otrzymywać powiadomienia, gdy bateria/akumulator
w aparacie słuchowym jest prawie rozładowany.

Tak, funkcja Tinnitus SoundSupport w Oticon ON generuje dźwięki, które zapewniają doraźną ulgę pacjentom cierpiącym
na szumy uszne, w ramach programu zarządzania szumami usznymi. Funkcja ta będzie dostępna w aplikacji tylko wtedy,
jeżeli protetyk słuchu aktywował ją w Twoich aparatach słuchowych.
Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z protetykiem słuchu.

Tak, Oticon ON jest funkcja zdalnego mikrofonu – dostępna dla urządzeń firmy Apple. Funkcja ta umożliwia używanie telefonu jako mikrofonu, który możesz dać swojemu rozmówcy, wtedy w aparatach słuchowych  będziesz słyszał głos rozmówcy. Funkcja ta pozwala lepiej słyszeć głos rozmówcy – nawet z dużej odległości – a także ogranicza wpływ hałasu otoczenia.


Ta funkcja nie jest dostępna w Oticon ON dla urządzeń z systemem Android, ale zamiast tego możesz używać Oticon ConnectClip jako zdalnego mikrofonu.
Przeczytaj więcej na tej stronie

Jeżeli masz urządzenie firmy Apple, możesz korzystać z funkcji zdalnego mikrofonu. Otwórz główny ekran "Dźwięk i programy"
w Oticon ON i wybierz jeden z programów ogólnych. Funkcja zdalnego mikrofonu może być aktywowana po prostu przez dotknięcie ikony mikrofonu w prawym dolnym rogu ekranu. Gdy ikona zmieni kolor na zielony, zdalny mikrofon zostanie aktywowany. Oddaj swój telefon rozmówcy i poproś, by mówił do mikrofonu. Głos rozmówcy zostanie przesłany strumieniowo bezpośrednio do Twoich aparatów słuchowych. Aby zakończyć, wystarczy ponownie dotknąć ikony.

Funkcja „Znajdź moje aparaty" to praktyczne narzędzie, które wskazuje dokładną lokalizację GPS aparatów słuchowych w danym momencie lub miejsce, w którym były one ostatnio włączone i połączone z aplikacją. Funkcja ta może być bardzo przydatna,
jeśli zgubiłeś swoje aparaty słuchowe i potrzebujesz pomocy, by je znaleźć.

Jeśli chcesz przesyłać dźwięk z telewizora do aparatów słuchowych, będziesz potrzebował Adaptera TV firmy Oticon. Oticon ON to prosty sposób na kontrolowanie głośności dźwięku, który przesyłasz strumieniowo i zarządzanie dźwiękami otoczenia.
Możesz używać kilku Adapterów TV do strumieniowego przesyłania dźwięku z kilku telewizorów; w takiej sytuacji Oticon ON pozwala nazywać i kontrolować poszczególne połączenia – możesz więc przełączać między różnymi adapterami, gdy na przykład chcesz oglądać telewizję w innym pokoju.

Tak, Oticon ON umożliwia Ci również kontrolowanie innych urządzeń bezprzewodowych firmy Oticon, takich jak ConnectClip
czy EduMic. Ułatwia regulowanie głośności i pomaga kontrolować ilość dźwięków otoczenia odbieranych przez Twoje aparaty słuchowe.
Więcej o produktach Oticon do łączności możesz przeczytać na tej stronie

Tak, wszystkie aparaty słuchowe Oticon z funkcją Bluetooth są aparatami „Made for iPhone” (MFi) — dźwięk może być przesyłany strumieniowo z urządzeń iPhone, iPad lub iPod touch bezpośrednio do Twoich aparatów słuchowych. Nie potrzebujesz Oticon ON, aby przesyłać strumieniowo dźwięk z urządzenia firmy Apple. ​

Mając kompatybilne aparaty słuchowe i urządzenie iPhone, można prowadzić rozmowy telefoniczne bez angażowania rąk, łącząc aparaty słuchowe bezpośrednio z urządzeniem iPhone za pomocą Bluetooth.

Jeśli aparaty słuchowe lub urządzenie iPhone nie obsługują najnowszej techniki komunikacji bezdotykowej, należy zastosować urządzenie ConnectClip, aby nawiązywać połączenia bez użycia rąk, lub mówić do mikrofonu urządzenia iPhone.

 • Jeżeli masz smartfon z systemem Android, który obsługuje protokół Audio Streaming for Hearing Aids (ASHA), oraz aparaty słuchowe z techniką bezpośredniego przesyłania strumieniowego z urządzeń Android, możesz przesyłać dźwięk z telefonu bezpośrednio do aparatów słuchowych, w tym rozmowy telefoniczne. Korzystanie z ConnectClip umożliwi Ci prowadzenie rozmów bez angażowania rąk.

Nie musisz mieć Oticon ON, aby prowadzić rozmowy telefoniczne jak z zestawem słuchawkowym — wystarczy ConnectClip i smartfon.

 • Jeżeli Twoje urządzenie z systemem Android nie obsługuje protokołu ASHA lub jeżeli masz aparaty słuchowe nieobsługujące bezpośrednie przesyłanie strumieniowe z urządzeń Android, będziesz potrzebować ConnectClip jako urządzenia pośredniczącego, żeby przesyłać dźwięk do swoich aparatów słuchowych. Dźwięk jest przesyłany w obie strony między Twoim urządzeniem a aparatami słuchowymi za pomocą ConnectClip. Masz również możliwość wykonywania i odbierania połączeń bez angażowania rąk; Twoje aparaty słuchowe stają się słuchawkami, a ConnectClip mikrofonem.

Korzystając z ConnectClip i smartfonu, nie musisz używać Oticon ON, aby prowadzić rozmowy bez angażowania rąk.

Sprawdź, czy Twój telefon jest kompatybilny

Funkcja HearingFitness w Oticon ON pozwala Ci bardziej świadomie kontrolować sposób, w jaki używasz aparatów słuchowych. Dzięki niej możesz wyznaczać cele dotyczące tego, jak długo używasz aparatów słuchowych, monitorować postępy i poprawiać swoje zachowania związane ze zdrowiem słuchu.

Funkcja Internet Rzeczy w Oticon ON umożliwia połączenie aparatów słuchowych z innymi urządzeniami połączonymi
z Internetem. Możesz nawet skonfigurować własne inteligentne połączenia, na przykład, przy włączeniu aparatów słuchowych może uruchomić się ekspres do kawy albo możesz w aparatach słuchowych otrzymać powiadomienie, gdy ktoś dzwoni do drzwi.
Więcej informacji na temat Internetu Rzeczy i korzyści płynących z korzystania z usług IFTTT można znaleźć na tej stronie.


Funkcja Internet Rzeczy/IFTTTT

„If This Then That” (IFTTT) to usługa zewnętrznej firmy, która umożliwia zautomatyzowanie współpracy aparatów słuchowych, urządzeń domowych, aplikacji i stron internetowych za pomocą konfigurowalnych reguł.

Tak, musisz utworzyć konto Oticon, jak również konto IFTTT.

Aby zacząć korzystać z tej funkcji, postępuj zgodnie z instrukcjami w sekcji Internet Rzeczy.
Więcej informacji o tym, jak włączyć usługę, znajdziesz również na tej stronie

Tak, jest bezpieczne. Sam decydujesz o tworzeniu połączeń z innymi urządzeniami; są one przeznaczone tylko do prywatnego użytku i nie są widoczne dla innych osób. Upewnij się, że zawsze dokładnie zabezpieczasz swoje dane logowania.

Nie, korzystanie z tej funkcji nie wymaga dodatkowego zasilania, więc nie wpłynie na czas pracy baterii.

Tak, upewnij się tylko, że nowe aparaty słuchowe są kompatybilne z Oticon ON. Gdy nowe aparaty słuchowe zostaną sparowane z Twoim telefonem, możesz dalej korzystać z usług IFTTT za pośrednictwem Oticon ON.

Możesz wyłączyć tę funkcję (a później włączyć ją ponownie) bezpośrednio przez Oticon ON.


Korektor pasma dźwięku
przesyłanego strumieniowo

Korektor jest jak „filtr”, który może regulować głośność określonych pasm częstotliwości. Korektor pasma dźwięku przesyłanego strumieniowo, taki jak w Oticon ON, może być używany do regulowania dźwięku, który przesyłasz strumieniowo do aparatów słuchowych (np. muzyki, podcastu, audiobooka, dźwięku z filmu lub wideo, dźwięku przesyłanego przez zdalny mikrofon).
Daje to dodatkową kontrolę nad przesyłanym dźwiękiem, którego słuchasz, co oznacza, że możesz cieszyć się spersonalizowanymi wrażeniami słuchowymi.

Korektor dźwięku przesyłanego strumieniowo pozwala na regulację głośności trzech zakresów częstotliwości (pasm): Niskie (dźwięki o najmniejszych częstotliwościach), Średnie (dźwięki z zakresu średnich częstotliwości), Wysokie (dźwięki o dużych częstotliwościach). Głośność każdego z pasm można regulować oddzielnie, aby uzyskać dźwięk, który jest dla Ciebie najbardziej komfortowy i zrównoważony.

Poziom głośności każdego pasma możesz zwiększyć do +6dB lub zmniejszyć do -12dB.

W przypadku urządzeń iPhone lub iPad używanych z aparatami słuchowymi Oticon z funkcją Bluetooth*, w przypadku telefonów z systemem Android obsługujących ASHA i używanych z aparatami słuchowymi kompatybilnymi z ASHA:

Przycisk korektora pasma dźwięku przesyłanego strumieniowo pojawia się na ekranie Dźwięk i programy (w dowolnym programie z wyjątkiem programów z funkcją Tinnitus SoundSupport). Podczas przesyłania strumieniowego przycisk jest aktywny (kolor zielony), a zmiany w ustawieniach korektora są natychmiast słyszalne w aparatach słuchowych. Kiedy nie korzystasz z transmisji strumieniowej, przycisk jest nieaktywny (kolor szary); nadal możesz zmieniać ustawienia korektora, a wybrane ustawienia zostaną użyte, gdy rozpoczniesz transmisję strumieniową. Za pomocą korektora pasma dźwięku przesyłanego strumieniowo dostosowujesz tylko dźwięk, który przesyłasz strumieniowo, a nie ogólny dźwięk (dźwięki otoczenia) odbierany przez mikrofony aparatów słuchowych.

W przypadku telefonów z systemem Android nieobsługujących ASHA, w przypadku telefonów z systemem Android obsługujących ASHA, ale używanych z aparatami słuchowymi, które nie są kompatybilne z ASHA:

Przycisk korektora pasma dźwięku przesyłanego strumieniowo pojawia się na ekranie Dźwięk i programy po rozpoczęciu strumieniowego przesyłania dźwięku do aparatów słuchowych przy użyciu innego urządzenia Oticon (ConnectClip, EduMic lub Adaptera TV). Gdy przesyłanie strumieniowe zatrzyma się, przycisk zniknie z ekranu – do momentu, gdy następnym razem znowu zaczniesz przesyłać strumieniowo dźwięk. Za pomocą korektora pasma dźwięku przesyłanego strumieniowo dostosowujesz tylko dźwięk, który przesyłasz strumieniowo, a nie ogólny dźwięk (dźwięki otoczenia) odbierany przez mikrofony aparatów słuchowych.

*Wszystkie aparaty słuchowe Oticon z funkcją Bluetooth obsługują korektor przesyłania strumieniowego, z wyjątkiem Oticon Opn i Oticon Siya.

Czy mój telefon jest kompatybilny?

Po dotknięciu przycisku korektora pasma dźwięku przesyłanego strumieniowo otworzy się nowy ekran, na którym widoczne będą trzy pasma częstotliwości. Głośność każdego z tych pasm można regulować za pomocą suwaka.

Jeżeli opuściłeś ekran korektora pasma dźwięku przesyłanego strumieniowo, naciśnij ponownie odpowiedni przycisk. Dotknij przycisku USTAWIENIA DOMYŚLNE znajdującego się pod suwakami, aby powrócić do ustawień domyślnych (0 dB dla każdego pasma).

Tak. Podczas strumieniowego przesyłania dźwięku przez urządzenie Oticon na ekranie Dźwięk i programy widoczny jest przycisk korektora. Dotknij przycisku, aby rozpocząć regulację dźwięku, który przesyłasz strumieniowo z tych urządzeń. Gdy przesyłanie strumieniowe ustanie, przycisk zniknie; pojawi się ponownie po wznowieniu transmisji strumieniowej.

Tak, możesz użyć korektora do dostosowania dźwięku podczas słuchania muzyki – pod warunkiem, że dźwięk ten jest przesyłany strumieniowo do aparatów słuchowych (z telefonu, Adaptera TV lub ConnectClip). Korektor dźwięku przesyłanego strumieniowo nie będzie działał, jeżeli odtwarzasz muzykę przez zwykłe głośniki.

Tak, można.

Kiedy przesyłasz strumieniowo dźwięk do aparatów słuchowych podczas korzystania z Oticon ON:

Zmiany ustawień korektora są natychmiast słyszalne w aparatach słuchowych. Dzieje się tak, gdy używasz aplikacji, które kontynuują przesyłanie strumieniowe nawet w tle (tzn. aplikacja do przesyłania strumieniowego jest nadal otwarta, ale nie jest widoczna na Twoim ekranie).

Kiedy nie korzystasz jeszcze z transmisji strumieniowej lub kiedy używasz innej aplikacji, która wstrzymuje transmisję strumieniową, gdy działa w tle (tzn. aplikacja przesyłająca strumieniowo jest nadal otwarta, ale nie jest widoczna na Twoim ekranie):

W przypadku urządzeń iPhone, iPad (używanych z dowolnym aparatem słuchowym Oticon z funkcją Bluetooth) lub telefonów z systemem Android obsługujących protokół ASHA używanych razem z aparatami słuchowymi zgodnymi z ASHA możesz zmienić ustawienia korektora — nowe wybrane ustawienia zostaną wprowadzone, gdy rozpocznie się ponownie strumieniowe przesyłanie dźwięku. W przypadku telefonów z systemem Android nieobsługujących ASHA lub telefonów z systemem Android obsługujących ASHA, ale używanych z aparatami słuchowymi, które nie są kompatybilne z ASHA, można zmieniać ustawienia korektora dźwięku przesyłanego strumieniowo tylko podczas przesyłania strumieniowego.

*Wszystkie aparaty słuchowe Oticon z funkcją Bluetooth obsługują korektor przesyłania strumieniowego, z wyjątkiem Oticon Opn i Oticon Siya.

Czy mój telefon jest kompatybilny?

Tak, możesz.

Tak. Możesz używać korektora, aby dostosować odbiór głosu swojego rozmówcy, gdy korzystasz z funkcji zdalnego mikrofonu
w Oticon ON. Ta funkcja jest dostępna tylko dla urządzeń z systemem iOS.

Nie, korektor pasma dźwięku przesyłanego strumieniowo nie może regulować dźwięku odbieranego przez mikrofony Twoich aparatów słuchowych. Możesz regulować tylko dźwięk, który jest przesyłany strumieniowo z innych źródeł (innych urządzeń Oticon lub innych aplikacji).

Tak, korektor zapamięta Twoje ustawienia, gdy rozpoczniesz przesyłanie strumieniowe z innej aplikacji lub innego urządzenia – tak długo, jak Oticon ON będzie aktywna (możesz przełączyć się na inną aplikację, ale Oticon ON musi być nadal aktywna w tle). Możesz wrócić do Oticon ON w każdej chwili, kiedy chcesz ponownie dostosować ustawienia.

Nie, gdy aplikacja jest zamknięta, ustawienia zostaną przywrócone do wartości domyślnych (0 dB dla każdego pasma).
Wróć do Oticon ON w dowolnym momencie, gdy chcesz ponownie dostosować ustawienia.

Tak, ustawienia korektora zostaną zapamiętane przez Oticon ON tak długo, jak długo będzie ona aktywna (możesz przełączyć się na inną aplikację, ale Oticon ON powinna być aktywna w tle). Gdy Twoje aparaty słuchowe zostaną ponownie uruchomione, aplikacja ponownie zastosuje te same ustawienia w aparatach słuchowych.

Jeżeli uruchomisz ponownie tylko jeden aparat słuchowy (a masz dwa aparaty), aplikacja odczyta z drugiego aparatu słuchowego ustawienia korektora pasma dźwięku przesyłanego strumieniowo i przywróci te ustawienia w ponownie uruchomionym aparacie.

Nie, ale Twoje wybrane ustawienia zostaną zapamiętane i będą stosowane tak długo, jak długo Oticon ON jest aktywna (nawet jeżeli działa tylko w tle).

Ta opcja jest dostępna tylko w aplikacji Oticon ON App dla szumów: białego, różowego lub czerwonego.
Niestety opcja ta nie dostępna dla dźwięku oceanu.