Wsparcie dla dopasowań dwumodalnych

Ustawienie aparatu słuchowego tak, by pacjent słyszał jednakowo głośno w obojgu uszach, może być trudne, gdy dopasowujemy aparat pacjentowi z implantem ślimakowym. W dopasowaniu dwumodalnym jedno ucho jest stymulowane elektrycznie, a drugie akustycznie. Te dwa różne rodzaje stymulacji wymagają elastycznej formy dopasowania, a taka jest dostępna w oprogramowaniu do dopasowania Oticon Genie.

Dowiedz się więcej

Dla kogo jest to przydatne?

Coraz więcej pacjentów decyduje się na implant ślimakowy, a wielu z nich nosi aparat słuchowy na uchu bez implantu, by jak najlepiej wykorzystać resztki słuchowe. Wszyscy pacjenci z zachowanymi resztkami słuchowymi w uchu nieimplantowanym mogą odnieść korzyść z dopasowania dwumodalnego.

Dynamo to idealny partner do KAŻDEGO implantu ślimakowego

Oticon Dynamo to idealny aparat słuchowy do dopasowań dwumodalnych. Dzięki elastycznej platformie dopasowania Dynamo można łatwo zaprogramować tak, aby współpracował z KAŻDYM implantem ślimakowym. YouMatic, narzędzie do personalizacji w Oticon Dynamo, pozwala oferować pacjentom odbiór dźwięku dostosowany do ich preferencji. Takie podejście może ułatwić proces akceptacji rozwiązania i zwiększyć zadowolenie pacjenta.

Dowiedz się więcej o Dynamo

Badania dotyczące Dynamo

Opracowane przez ekspertów w Boys Town National Research Hospital

Teraz oprogramowanie do dopasowania Oticon Genie zawiera prosty schemat przedstawiający instrukcje programowania aparatu słuchowego tak, aby współpracował z implantem ślimakowym (CI) oraz panel dopasowania umożliwiający wykonanie szybkiego i łatwego dopasowania dwumodalnego.

Schemat dopasowania dwumodalnego dostępny w Genie został opracowany przez ekspertów z Boys Town National Research Hospital i łączy najnowsze badania z praktycznym podejściem klinicznym. Schemat, w kilku prostych krokach, prowadzi Cię przez proces dostosowania głośności i kształtowania charakterystyki częstotliwościowej. Celem jest zapewnienie najlepszych możliwych ustawień akustycznych aparatu Dynamo pacjentowi implantowanemu.

Schemat dopasowania dwumodalnego obejmuje następujące metody dopasowania uwzględniające zapewnienie jednakowej głośności w obojgu uszach:

  • dopasowanie standardowe

  • dopasowanie z funkcją Speech Rescue

  • dopasowanie z ograniczonym pasmem przenoszenia częstotliwości

 

Dowiedz się więcej o dwumodalnym schemacie i panelu

Wypróbuj schemat interaktywny

 

Proste narzędzia, by lepiej dopasować

Nowy panel dopasowania w Oticon Genie pozwala precyzyjnie dopasować produkty do potrzeb i preferencji pacjenta, dzięki specjalnym regulatorom umożliwiającymi łatwe przeprowadzenie zalecanego dopasowania. Regulatory umożliwiają szybkie i łatwe dokładne dostrojenie zgodnie ze wskazówkami schematu dopasowania dwumodalnego. Są dostępne w dwóch uzupełniających się narzędziach Dopasowanie dwumodalne i Speech Rescue.

Daj dziecku najlepsze warunki do rozwoju

W przypadku dzieci z ubytkiem słuchu znacznym do głębokiego stwierdzono, że dopasowanie dwumodalne na wczesnym etapie życia pozwala na lepsze przyswajanie języka. Połączenie stymulacji akustycznej i elektrycznej może korzystnie wpłynąć na rozwój mowy i języka, zdolności muzycznych, a przez to na przyszły edukacyjny i społeczny sukces dziecka.

Nasz nowy schemat dwumodalny oraz narzędzia do dopasowania dwumodalnego są także dostępne dla aparatów słuchowych Oticon Sensei Super Power, dzięki czemu możesz zapewnić korzyści dopasowania dwumodalnego również dzieciom.

Jakie korzyści mogą mieć pacjenci z dopasowania dwumodalnego?

Dzięki zoptymalizowanemu słyszeniu dwumodalne maksymalizujemy skuteczność implantu ślimakowego oraz korzyści płynące z zastosowania aparatu słuchowego noszonego na uchu bez implantu..

  • Czy znajomi i rodzina narzekają, że muszą powtarzać to, co do ciebie mówią?

  • Czy znajomi i rodzina narzekają, że muszą powtarzać to, co do ciebie mówią?

  • Czy zauważasz, że nie słyszysz codziennych dźwięków, takich jak ćwierkanie ptaków, odgłosy kroków lub tykanie zegara?

  • Czy rozmowy w restauracjach i innych miejscach, gdzie jest wiele osób, sprawiają ci problemy?

  • Czy miewasz wrażenie, że ludzie wokół ciebie mówią niewyraźnie lub cicho?

  • Czy często musisz zwiększać głośność telewizora, radia czy telefonu?