Oticon Opn Play™

Otwórz
swoje dziecko
na świat
dzięki Oticon Opn Play

Nowy Oticon Opn Play pomoże
Twojemu dziecku być po prostu sobą

Jako rodzic zadajesz sobie pewnie wiele pytań:
Jak moje dziecko poradzi sobie w przedszkolu lub w szkole? Czy będzie miało przyjaciół? A co z przyszłością?
Oticon Opn Play - najnowocześniejszy aparat słuchowy wspomoże Twoje dziecko w nauce, rozwoju, zabawie.

Otwórz swoje dziecko na świat, niech się bawi, śmieje się z rówieśnikami i marzy o przyszłości tak, jak każde inne dziecko.

Zapewnij swojemu dziecku lepsze warunki do nauki

Wszystkie dzieci są ciekawe otaczającego je świata. Odkrywanie to, w pewnej mierze, odbywa się dzięki temu, że słyszą. Jednak dzieci z ubytkiem słuchu potrzebują większego wsparcia, by nauczyć się mówić, rozwijać język i umiejętności społeczne. Im wcześniej otrzymają pomoc, tym lepiej.

Dziecko uczy się sytuacyjnie, czyli nie bezpośrednio, gdy słyszy to, co mówi się w jego otoczeniu i uczy się niejako niezamierzenie. Dlatego to tak ważne, by dzieci mogły rozpoznawać mowę w głośnym otoczeniu. Oticon Opn Play zapewnia dzieciom
z ubytkiem słuchu odpowiednie warunki do tego, by mogły nadawać znaczenia dźwiękom.

Dowiedz się więcej o edukacji

Otwórz się na zmianę w dziecięcej protetyce słuchu

Oticon Opn Play zapewnia Twojemu dziecku dostęp 360 stopni wokół i pomaga w odróżnianiu ważnych od tych nieistotnych, przeszkadzających dźwięków.

Nowa technika zapewnia dzieciom lepsze rozumienie mowy w hałasie i stwarza możliwości dla uczenia się sytuacyjnego dzięki dostępowi do dźwięków mowy wielu mówców.

Od tradycyjnej techniki do rewolucyjnego
otwartego dźwięku

Zanim pojawił się aparat słuchowy Oticon Opn Play Twoje dziecko mogło czuć się przeciążone, ze względu na nadmiar dźwięków i docierającego do niego hałasu, przy zastosowaniu tradycyjnej techniki wszechkierunkowej. A tradycyjna technika, gdzie stosuje się kierunkowość, ogranicza świat dźwięków na tyle, że zmniejsza możliwości uczenia się.


Dzięki Oticon Opn Play możliwa jest zmiana od słyszenia do prawdziwego nadawania znaczenia świata dźwięków. Ta przełomowa innowacja pozwala dzieciom cieszyć się pełnym, zrównoważonym otoczeniem dźwiękowym.

Rewolucja technologiczna

W jaki sposób Twoje dziecko może korzystać
z dźwięku 360º wokół

OpenSound Navigator™ otwiera Twoje dziecko na świat, zapewniając dostęp do świata 360 stopni wokół, pomagając odróżniać ważne dźwięki od tych mniej istotnych, nie ograniczając przy tym dźwięków otoczenia, tak ważnych w przypadku  sytuacyjnego uczenia się oraz bezpieczeństwa.

OpenSound Navigator ułatwia mózgowi podejmować decyzję na których dźwiękach warto się skupić. Takie wsparcie jest niezmiernie istotne, gdy Twoje dziecko jest w szkole, na placu zabaw czy na ruchliwej ulicy.

Do 30% lepsze rozumienie mowy.*

Wyniki badań wskazują, że dzięki przełomowej technice w Oticon Opn możemy uzyskać nawet do 30% lepsze rozumienie mowy – nawet gdy będziemy odwróceni plecami od mówcy.

Jest to duża zaleta, ponieważ dzieci są stale w ruchu i nie zawsze są zwrócone w kierunku mówiącej osoby. Co jest równie ważne, Oticon Opn Play ogranicza wysiłek, który dzieci muszą włożyć, aby usłyszeć dźwięki, dzięki czemu mogą przeznaczyć więcej energii na zajęcia takie jak nauka.

Dowiedz się więcej o naszych wynikach badań

*Ng 2017, raport Oticon

Oticon Opn Play zapobiega powstaniu irytującemu sprzężeniu zanim się rozwinie*

Dobrze dopasowany aparat słuchowy jest bardzo ważny w rozwoju językowym i nauce. Dotychczas zarządzanie sprzężeniem często wymagało kompromisu pomiędzy zapewnieniem dziecku optymalnego wzmocnienia a zapobieganiem wystąpienia sprzężenia (gwizdy o wysokiej częstotliwości). OpenSound Optimizer™ zmienia to wszystko**.

Dzięki przełomowemu OpenSound Optimizer protetycy słuchu mogą teraz dopasować aparaty dziecku nie ograniczając wzmocnienia, bez ryzyka wystąpienia gwiżdżących dźwięków. To zapewni Twojemu dziecku większą wygodę.

Oticon Opn Play zapobiega powstaniu irytującemu sprzężeniu zanim się rozwinie

Optymalne wzmocnienie może czasami powodować irytujące piszczenie, gdy coś znajdzie się zbyt blisko aparatu słuchowego – nazywamy to sprzężeniem zwrotnym. Sprzężenie może pojawić się w różnych sytuacjach – np. gdy dziecko bawi się, przytula, ma założoną czapkę, gdy rośnie przewód słuchowy. Zanim pojawił się Oticon Opn Play, było to dużo wyzwanie.

Przełomowa, proaktywna technika w Oticon Opn Play zapobiega powstawaniu sprzężenia, zanim zdąży się rozwinąć, bez kompromisu co do jakości i czystości dźwięku.** Dzięki temu Twoje dziecko może swobodnie nadążać za rozmowami, co jest istotne dla rozwoju języka, i to bez martwienia się o irytujące „gwizdy”.

 

* Do zalecanych dopasowań, zgodnie z najlepszą praktyką

** Callaway 2019, Raport Oticon

W kontakcie ze światem

Oticon Opn Play płynnie łączy się z nowoczesnymi smartfonami i tabletami. Z opcjonalnym urządzeniem ConnectClip aparat słuchowy Twojego dziecka zmienia się w wysokiej jakości zestaw słuchawkowy. Umożliwi to Twojemu dziecku bezpośrednie, strumieniowe przesyłanie muzyki, dźwięku z filmów, wykonywanie połączeń telefonicznych ze smartfonów, tabletów czy laptopów.

 • ConnectClip

  Oticon ConnectClip działający jako zdalny mikrofon ułatwi dziecku komunikowanie się z rówieśnikami i rodziną szczególnie, gdy mówca jest w sporej odległości i występuje hałas. Włączając to takie miejsca jak klasa szkolna, samochód, plac zabaw czy prowadzenie dziecka w wózku.

  Dowiedz się więcej

 • EduMic

  EduMic to zdalny mikrofon przesyłający bezprzewodowo głos nauczyciela do aparatów słuchowych dziecka. Dzięki temu doskonale sprawdza się w głośnych salach lekcyjnych i korytarzach, a także na boisku sportowym, gdy nauczyciel znajduje się w pewnej odległości od dziecka.

  Dowiedz się więcej

 • Oticon ON


  Oticon ON posiada szeroki zakres funkcji uzupełniających wyjątkową audiologię Oticon Opn Play.

  Ułatwia sprawdzanie stanu baterii, pozwala dziecku lub rodzicowi regulować głośność oraz przełączać programy, ustawienia i nie tylko. Aplikacja zawiera również funkcję „znajdź mój aparat słuchowy” na wypadek zgubienia aparatów słuchowych.

  Dowiedz się więcej

Rodzina produktów o wysokiej wydajności

Ty i Twoje dziecko możecie wybrać spośród czterech rożnych modeli i kolorów. Wszystkie są opracowane tak, aby otworzyć Twoje dziecko na świat i zapewnić najlepsze wsparcie.

Przejrzyj różne modele Oticon Opn Play

Moc na cały dzień – każdego dnia

Aparaty słuchowe Oticon Opn Play miniRITE R są dostępne ze stylową nowoczesną ładowarką i wytrzymałymi akumulatorami. Wystarczy jedynie, że dziecko umieści aparaty słuchowe w ładowarce na trzy godziny, aby uzyskać poziom baterii wystarczający na cały dzień, także w przypadku strumieniowania.

*Wydajność akumulatora litowo-jonowego różni się w zależności od ubytku słuchu, stylu życia i przesyłania strumieniowego.

Dowiedz się więcej o aparatach Oticon z możliwością ładowania

Konstrukcja przystosowana do
wymagań dzieci

Oticon Opn Play oferuje znakomitą ochronę słuchu bez ograniczania bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia Twojego dziecka.

Wytrzymałość

Aparaty słuchowe Oticon Opn Play zostały zaprojektowane pod kątem bezpieczeństwa i aktywnego życia dziecka.


Komora baterii z zabezpieczeniem przed otwarciem

Opracowaliśmy istotne zabezpieczenie, aby baterie były poza zasięgiem ciekawskich paluszków dzieci.


Wolne od alergenów

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii, wykluczyliśmy ponad 200 potencjalnie niebezpiecznych materiałów, w tym ftalan. Nasze aparaty słuchowe zostały pomalowane biokompatybilną farbą i są całkowicie hipoalergiczne.

Certyfikat IP68

Aparaty słuchowe Oticon mają certyfikat IP68 potwierdzający odporność na kurz i wodę. Są odporne na wilgotność i zmianę temperatur.


Wskaźnik LED, by zapewnić spokój

Dzięki wskaźnikowi LED osoby opiekujące się lub uczące dzieci mogą zobaczyć, czy bateria działa prawidłowo.

Znajdź protetyka słuchu w Twojej okolicy

Porozmawiaj z protetykiem słuchu współpracującym z Oticon w swojej okolicy, aby wykonać badanie słuchu dziecku i otrzymać porady dotyczące Opn Play i nie tylko.

Znajdź specjalistę protetyki słuchu

 • Dlaczego słuch dziecka jest tak ważny?

  Dziecko wykorzystuje słuch, aby uczyć się mówić, czytać i pisać oraz rozwijać umiejętności społeczne.

 • Wychowywanie dziecka z ubytkiem słuchu.

  Jak wyważyć ochronę Twojego dziecka i jego samodzielność, aby mogło w pełni cieszyć się życiem.

 • Wsparcie dla rodziców

  Jako rodzic możesz wiele zrobić, aby sprawić, żeby dzieciństwo stało się łatwiejsze.

 • Otoczenie i życie społeczne dziecka

  Pomóż swojemu dziecku zrozumieć, jak ważne jest noszenie aparatów słuchowych i zmotywuj je do większej odpowiedzialności