Zwróć się o
pomoc do protetyka słuchu

Jeżeli słyszenie przysparza Ci pewnych trudnosci, warto zgłosić się do protetyka słuchu na badanie. Konsultacja nie trwa długo i jest zupełnie bezbolesna. Dowiedz się, jak przebiega wizyta w gabinecie audioprotetycznym.

Protetyk słuchu to specjalista zajmujący się rozpoznawaniem, diagnozowaniem, terapią i kontrolą zaburzeń słuchu. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie rozwiązania, które pozwoli optymalnie wykorzystać słuch, jaki masz i sprawi, że niedosłuch będzie w jak najmniejszym stopniu wpływał na Twoje życie.

Badanie słuchu 

Na badanie słuchu udaj się do gabinetu audioprotetycznego. Badanie może określić stopień i rodzaj ubytku słuchu, a przy tym nie trwa długo i jest całkowicie bezbolesne. Wizyta trwa około godziny. Protetyk słuchu wyjaśni Ci, co oznacza wynik badania (audiogram). Następnie, jeśli okaże się to wskazane, będziecie mogli wspólnie przyjrzeć się możliwym rozwiązaniom i zacząć planować dalsze kroki. 

Znajdź najbliższy gabinet protetyki słuchu

Przygotowanie do wizyty

W jakich sytuacjach miewasz trudności ze słyszeniem? Przygotowaliśmy listę najczęstszych objawów ubytku słuchu. Zanotuj, które z nich dotyczą Ciebie i opisz, w jaki sposób wpływają na Twoje życie. Zapisz również wszelkie objawy związane z ubytkiem słuchu lub używaniem aparatów słuchowych, aby móc je omówić podczas spotkania z protetykiem słuchu. 

Lista objawów

Wybór odpowiednich aparatów słuchowych

W przypadku większości rodzajów ubytków słychu właściwe aparaty słuchowe mogą pomóc. Protetyk słuchu przeanalizuje wynik badania słuchu, zapyta Cię o Twoje potrzeby, preferencje, styl życia. Na podstawie audiogramu i informacji zebranych w czasie rozmowy będzie mógł przedstawić Ci różne rozwiązania.

Dowiedz się więcej o aparatach słuchowych

Kolejne 3 kroki do lepszego słyszenia
Badanie przeprowadzone przez protetyka słuchu jest ważne. Ważna jest również rola Twojego lekarza, a także Twoich bliskich. Ale najważniejszą osobą w tym procesie jesteś TY.

1. PRZEJMIJ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
ZA SWÓJ SŁUCH

Najważniejszy jest pierwszy krok - przyznanie, że musisz coś zrobić ze swoim niedosłuchem. Jeżeli zdecydujesz się na aparaty słuchowe, powinieneś nosić je codziennie. 

Przeczytaj nasze wskazówki dla nowych użytkowników

2. SKONSULTUJ SIĘ
Z LEKARZEM

Lekarz może ustalić przyczynę Twojego ubytku słuchu. Tymczasowy ubytek słuchu może być spowodowany nagromadzeniem woskowiny lub infekcją. Jeżeli przyczyn niedosłuchu nie da się wyleczyć, będziesz musiał udać się na badanie słuchu.

Dowiedz się więcej o ubytku słuchu

3. POPROŚ RODZINĘ I PRZYJACIÓŁ O WSPARCIE

Przyjdź na wizytę w towarzystwie przyjaciela lub członka rodziny, który dobrze Cię zna i może wiedzieć o Twoim niedosłuchu coś, co Tobie umknęło. Wsparcie bliskich osób jest istotne w początkowym okresie korzystania z aparatów słuchowych. 

Dowiedz się, co mogą zrobić Twoi bliscy 

Czy martwi Cię myśl o aparatach słuchowych?


Jestem za młody, aby nosić aparat słuchowe
Około jedna osoba na sześć dorosłych osób ma pewien stopień ubytku słuchu. Współczesny styl życia powoduje, że wielu ludzi zaczyna odczuwać problemy ze słuchem w młodszym wieku. Ponieważ niedosłuch postępuje stopniowo, możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczy również Ciebie.

Jestem u szczytu kariery
Osoby mające ubytek słuchu muszą wkładać więcej wysiłku, aby wyłapać ważne dźwięki z otoczenia.  Codzienne zadania,  jak uczestniczenie w spotkaniach służbowych, stają się coraz bardziej wymagające i męczące. Aparaty słuchowe nadają znaczenie dźwiękom, przez co słowa stają się zrozumiałe i łatwiej jest skupić się na rozmowie. 

Nie chcę wyglądać jak ktoś, kto ma problem ze słuchem
Współczesne aparaty słuchowe są eleganckie, mają modne wzornictwo i - co najważniejsze są niemal niewidoczne. Nikt nie musi wiedzieć, że nosisz aparaty słuchowe - sam też szybko o tym zapomnisz. 

Nie przeszkadza mi mój niedosłuch - po co to całe zamieszanie? 
Ubytek słuchu może negatywnie wpływać na Twoje relacje z innymi ludźmi. Używanie aparatów słuchowych nie tylko poprawia jakość Twojego życia - ułatwia także życie osobom w otoczeniu.

Zobacz jak eleganckie i małe są aparaty słuchowe

Jak rodzaj aparat słuchowy jest dla Ciebie odpowiedni?

Istnieją dwa rodzaje aparatów słuchowych i obydwa zapewniają wysokiej jakości dźwięk. Twój wybór będzie zależeć od osobistych preferencji w zakresie dyskrecji i funkcjonalności.

 • Aparaty zauszne

  Dyskretne rozwiązanie
  Możesz dopasować większość rodzajów i stopni ubytku słuchu
  Łatwe w obsłudze przyciski
  Znakomita łączność

   

   

  Dowiedz się więcej

 • Aparaty wewnątrzuszne

  Opcja „niewidoczności”
  Dla osób z ubytkiem słuchu od nieznacznego do znacznego
  Indywidualna konstrukcja dopasowana do uszu użytkownika
  Znakomita łączność*

  *Dostępna wyłącznie w wybranych modelach

   

  Dowiedz się więcej

 • W jaki sposób słyszymy?

  To mózg słyszy – nie uszy. Poznaj proces prawidłowego słyszenia

 • Pierwsza konsultacja

  Przeczytaj o tym, czego oczekiwać podczas pierwszej wizyty u protetyka słuchu

 • Szumy uszne

  Czym są szumy uszne, dlaczego niektórzy ich doświadczają i jak można łagodzić objawy?

 • Znajdź protetyka słuchu

  Audioprotetyk zbada Twój słuch i doradzi odpowiednie postępowanie.