Nie zostawać w tyle i zachować pewność siebie

Słuchanie głosu nauczyciela w głośnej sali lekcyjnej lub wykładowej może być wyzwaniem dla dzieci i nastolatków. Odbiornik Amigo FM został zaprojektowany tak, aby pomóc dziecku pokonać niesprzyjające warunki wynikające z odległości i hałasu, by mogło wychwycić jak najwięcej informacji.

Jeden kompletny, zintegrowany system FM do użytku w klasie

System  FM Oticon Amigo zmniejsza dystans między nauczycielem i uczniem i znacząco poprawia stosunek sygnału do szumu, przesyłając dźwięk bezpośrednio do uszu dziecka.

System FM składa się z :
• mikrofonu
• nadajnika
• odbiornika.

Mikrofon noszony przez nauczyciela odbiera jego głos, sygnał jest przesyłany za pośrednictwem nadajnika do odbiornika  dołączonego do aparatu słuchowego dziecka lub na Streamera Pro

Korzystanie ze Streamera Pro
Jeżeli dziecko używa systemu ConnectLine do Streamera Pro można podłączyć jeden z wielu odbiorników FM. Sygnał FM z jednego odbiornika jest przesyłany strumieniowo do obojga uszu. Zalecamy używanie odbiornika Amigo FM.

Dowiedz się więcej o ConnectLine

Amigo FM - same atuty

Lepsze rozumienie mowy

Wyraźny, naturalny dźwięk dla optymalnego rozumienia i lepszego rozpoznawiania mowy dzięki funkcji Sensei VoicePriority firmy Oticon i

Dyskretne odbiorniki

Dyskretne odbiorniki, które pozostają tam, gdzie powinny: podłącznone do aparatów słuchowych lub Streamera Pro.

Pełna kompatybilność

W pełni kompatybilny z aparatami słuchowymi, implantami ślimakowymi i kotwiczonymi w kości.

Wysoka niezawodność

Wskaźnik LED na odbiorniku potwierdza, że dziecko słyszy wyraźny dźwięk, co pomaga zarówno nauczycielowi jak i dziecku.

Prostota

Intuicyjny, prosty w obsłudze z możliwością programowania na miejscu – bez komputera czy dodatkowych kabli

Wytrzymałość i trwałość

Dołączane do aparatów odbiorniki FM Amigo zużywają najmniej prądu spośród dostępnych systemów FM.

Sensei -idealny partner systemu FM

Funkcja VoicePriority i ™ w Oticon Sensei automatycznie dostosowuje wzmocnienie sygnału FM, aby zapewnić jak najlepsze słyszenie mowy w stosunku do hałasu otoczenia. Ta zaawansowana adaptacyjna strategia FM bardzo szybko reaguje na zmiany poziomu hałasu, umożliwiając rozpoznawanie mowy, bez względu na to, w którym miejscu klasy znajduje się uczeń.  A im więcej dziecko jest w stanie zrozumieć, tym ma większe możliwości zdobywania wiedzy.

Podczas lekcji dzieci w znaczny stopniu uczą się od siebie na wzajem, wymieniając uwagi i obserwując zachowanie kolegów. Funkcja VoicePriority i sprawia, że głos nauczyciela jest wzmocniony, a jednocześnie dziecko nie traci ważnych informacji z otoczenia. VoicePriority i włącza się i wyłącza niemal natychmiast, w zależności od poziomu hałasu wokół dziecka, dzięki czemu uczniowi nie umykają słowa, kiedy przenosi uwagę z nauczyciela na kolegów.

Dowiedz się więcej o przyjaznych dzieciom aparatach słuchowych

Odbiorniki FM Amigo

Odbiorniki dołączone do aparatów mocuje się do dolnej części aparatów słuchowych. Kształt odbiornika jest dokładnie dopasowany do aparatów słuchowych, tak że tworzą jedno zintegrowane urządzenie.

 • Bezpieczne połączenia

  Odbiorniki FM Amigo mocuje się do dolnej części aparatów słuchowych. Do podłączenia nie potrzebne żadne narzędzia. Odbiorniki Amigo są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej pasującej do kolorów aparatów słuchowych.

 • Niezawodność

  Odbiornik to element niezawodnego systemu. Wskaźnik świetlny pozwala szybko sprawdzić, czy dziecko odbiera sygnał FM, co ułatwia współpracę nauczycielom i dzieciom.

 • Kompatybilność z wieloma nadajnikami FM

  Odbiorniki FM Amigo współpracują z większością aktualnie dostępnych nadajników FM. Zapewnia to całkowitą swobodę, przy wyborze optymalnych dla dziecka aparatów słuchowych. 

children listening

Nadajniki Amigo FM

Nauczyciele chcą poświęcać czas na nauczanie, nie na próby rozpracowania skomplikowanych systemów FM. Nadajniki Amigo ułatwiają życie. Nauczyciel po prostu włącza nadajnik, przypina mikrofon i może zacząć zajęcia. Nadajnik przesyła głos nauczyciela bezpośrednio do ucznia, pokonując hałas, odległość i pogłos, które mogą utrudniać dziecku słyszenie.

Children being helped by teacher

Amigo Star – nowa gwiazda w szkole

W klasie zawsze wiele się dzieje, a dźwięki otoczenia w jakiejkolwiek formie mogą być dla dzieci niezwykle rozpraszające – dotyczy to zwłaszcza dzieci z trudnościami w słuchaniu. 

Amigo Star pomaga dziecku skupiać się na tym, co najważniejsze: na nauce.

Amigo Star to najnowsze rozwiązanie z rodziny FM Amigo - zaprojektowane dla dzieci z prawidłowym słuchem, które mają trudności w słuchaniu (centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego), pomagają im lepiej koncertować się podczas lekcji.

• Płynna integracja: z systemem FM Amigo lub jakimkolwiek innym, działającym w klasie.

• Wygoda i dyskrecja: dostępny w szerokiej gamie kolorów, z cienkimi dźwiękowodami i nasadkami w różnych rozmiarach.

• Prosta intuicyjna obsługa: wystarczy założyć odbiornik na ucho, włączyć, zsynchronizować i... korzystać.

• Wytrzymałość: odporne na upadek i wilgoć.

 • Dzieci w wieku szkolnym (6-12 lat)

  Rozpoczęcie nauki  w szkole to wielkie przeżycie dla wielu rodzin. Dowiedz się, jak najlepiej pomóc dziecku w nauce i życiu społecznym.

 • Wsparcie dla rodziców

  Poznaj nasze wskazówki dla rodziców, techniki komunikacji, tematy, które możesz poruszyć podczas kolejnej wizyty w gabinecie audioprotetycznym.

 • ConnectLine

  Znajdź więcej informacji o akcesoriach bezprzewodowych - dowiedz się, jak korzystać z ConnectLine, ustawiać adaptery itp.

 • Aparaty słuchowe Oticon dla dzieci

  Dowiedz się więcej o rozwiązaniach dla dzieci z ubytkiem słuchu nieznacznym do umiarkowanego i znacznym do głębokiego.