Dokumenty Oticon

Szczegóły technologiczne i naukowe z Centrum Badań Audiologii Stosowanej (Centre for Applied Audiology Research CAAR) znajdującym się w siedzibie głównej firmy Oticon w Danii.

Centrum CAAR w powiązaniu z wiodącymi badaczami na świecie bada zalety technologii słuchowej. Dzięki temu mamy pewność, że Oticon korzysta z najlepszych dostępnych metod badawczych. Ponadto, nadal odkrywamy nowe, jeszcze nieodkryte zalety. Centrum dostarcza jeszcze bardziej szczegółowych informacji o nowych technologiach tworzonych przez Oticon. Współpraca między CAAR oraz Centrum badawczym Eriksholm jest gwarantem, że podejście firmy Oticon do rozwijania technologii BrainHearing™ jest oparte na dowodach.

 • Rzemiosło

  Najmniejsze aparaty słuchowe firmy Oticon pomniejszyliśmy jeszcze bardziej, aby dopasować je do większej liczby uszu. Aktualnie pasują do uszu 8 na 10 klientów. Dokument przedstawia ulepszenia, które zostały wprowadzone w ich budowę oraz w proces produkcyjny. zawarto tu też dane zebrane w trakcie 9-miesięcznego okresu dokumentowania procesu ulepszeń.

 • OpenSound Navigator do aparatów spersonalizowanych

  Spersonalizowane aparaty słuchowe z rodziny Opn na platformie Velox zapewniają nowe funkcje i korzyści. Dokument przedstawia, jak dołączono OpenSound Navigator do tych urządzeń oraz zawiera dowody na skuteczność narzędzia.

 • Aplikacja HearingFitness

  Dokument przedstawia, jak HearingFitness śledzi wykorzystanie aparatu słuchowego i przekazuje dane w celu optymalizacji aspektu zdrowotnego na podstawie analizy big data, które są połączeniem informacji o stylu życia i stanie zdrowia z analizą lokalnego otoczenia słuchowego.

 • Pokonywanie bariery do prawidłowego słyszenia

  Dokument zawiera przydatne informacje dotyczące wysiłku podczas słuchania wśród osób bez ubytku słuchu. Można go wykorzystać jako odniesienie do badań dotyczących wysiłku podczas słuchania przez osoby cierpiące na niedosłuch.

 • Kliniczny dowód Opn™ 30/20/20

  Dokument przedstawia wnioski z badań klinicznych sprawdzających korzyści dla użytkownika końcowego płynące z nowego sposobu przetwarzania sygnału w Oticon Opn w zakresie wysiłku kognitywnego, pamięci oraz jakości rozpoznania mowy.

 • Oticon Opn

  OpenSound Navigator™

  W dokumencie tym opisano nową technologię wdrożoną w Oticon Opn™ oraz OpenSound Navigator. Stanowi on przegląd podstawowych technologii oraz interfejsu nowego systemu Oticon Genie 2.

 • Menedżer hałasu wywołanego przez wiatr

  Nowa funkcja menedżera hałasu wywołanego przez wiatr w Opn szacuje szum wiatru na 500 razy/sek. Prędkość i moc dostępna na platformie Velox umożliwia narzędziu Opn szybkie i skuteczne osłabianie szumu wiatru, nawet między słowami.

 • Tarcza antysprzężeniowa LX

  Tarcza antysprzężeniowa LX jest niezastąpiona w aktywowaniu OpenSound Navigator - technologii w aparatach Opn, która pozwala użytkownikom aparatów słuchowych na dostęp do większej liczby dźwięków z otoczenia przy jednoczesnym utrzymaniu rozumienia mowy na wysokim poziomie, przez co zapamiętywanych jest więcej rozmów, a wysiłek podczas słuchania ograniczony.

 • Oticon Opn

  Platforma Velox™

  Chip platformy Velox został stworzony do aparatów słuchowych oraz w celu zaawansowanego przetwarzania sygnału cyfrowego, aby zapewnić użytkownikom aparatów słuchowych najlepsze możliwe doświadczenia płynące z korzystania z technologii wbudowanej w aparaty słuchowe. Ten dokument techniczny zawiera opis chipu Velox, jego budowy pozwalającej na przetwarzanie cyfrowego sygnału oraz nowych możliwości bezprzewodowych w TwinLink™.

 • Audiologia w głośnym, dynamicznym otoczeniu

  Dokument opisuje nowy, poszerzony zakres sygnału wejściowego wysyłanego przez Clear Dynamics oraz korzyści , jakie mogą płynąć do użytkowników w kwestii wspierania mowy lub słuchania muzyki w głośnym otoczeniu. Opisano również, jak poszerzenie zakresu wejściowego wpływa na wymagania dotyczące zarządzania funkcjami związanymi z komfortem użytkowania, jak zarządzanie tymczasowym hałasem czy maksymalna moc (MPO).

 • Zalety korzystania z OSN przez dzieci

  Z badań naukowych wynika, że OpenSound Navigator™ poprawia u dzieci rozumienie mowy w głośnym środowisku, nawet kiedy słuchający odwróci się od rozmówcy. Ten dokument techniczny podsumowuje najważniejsze wnioski i objaśnia implikacje badania.
 • Dopasowanie aparatów Opn dla pacjentów z szumami usznymi

  W trudnym lub głośnym otoczeniu słuchowym szumy uszne są dodatkowym obciążeniem poznawczym dla mózgu, podobnie jak ubytek słuchu. Aparaty słuchowe Oticon Opn przetwarzają sygnał, co pomaga pacjentom z szumami usznymi odnaleźć się w różnorakim środowisku, obniżając obciążenie dla mózgu i pomagając skoncentrować się na pozytywnych i istotnych dźwiękach.
 • Przewodnik REM

  Krótki przewodnik zawierający najlepsze praktyki podczas wykonywania rzeczywistych pomiarów ucha w gabinecie. Przewodnik został stworzony na podstawie najczęściej stosowanych sygnałów wejściowych, modeli i parametrów aparatów słuchowych oraz sprzętu zewnętrznego.

 • Client Target i REM

  Client Target to koncepcja związana z oprogramowaniem do dopasowywania Genie 2, mająca na celu zwiększenie liczby udanych dopasowań już na samym początku, od pierwszego razu. Dokument objaśnia zmiany w grafice w odniesieniu do wszystkich parametrów w oprogramowaniu do dopasowań Genie 2.

 • Wzmacnianie delikatnych dźwięków

  Wstęp do technologii wzmacniającej dzisiejsze aparaty słuchowe oraz podkreślanie zalet technologii firmy Oticon VAC+, Speech Guard i Soft Speech Booster. Technologie te optymalizują słyszalność oraz zachowanie funkcji mowy we wszystkich środowiskach.

 • Audiologia w głośnym, dynamicznym otoczeniu

  Dokument opisuje nowy, poszerzony zakres sygnału wejściowego wysyłanego przez Clear Dynamics oraz korzyści , jakie mogą płynąć do użytkowników w kwestii wspierania mowy lub słuchania muzyki w głośnym otoczeniu.

 • Dopasowywanie z Genie

  Narzędzie dopasowywania i doradzania, Genie, jest stworzone w celu zapewnienia najwyższej jakości dopasowania, które spełnia indywidualne potrzeby każdego klienta.

 • Pliki do pobrania i pomoc

  Znajdź video i instrukcje dotyczące stosowania wszystkich naszych aparatów słuchowych i osprzętu

 • Dołącz do Oticon jako ekspert

  Planujesz sprzedaż produktów Oticon? Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem firmy Oticon.