Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Aparaty słuchowe z możliwością ładowania

Czy tak wygląda Twoja ładowarka?

Przejdź do FAQ dotyczących ZPower

 • > Jak często muszę ładować aparaty słuchowe?

  Aparat słuchowy należy ładować co noc. Akumulator litowo-jonowy można ładować codziennie i nie należy go całkowicie rozładowywać przed ponownym umieszczeniem aparatów słuchowych w ładowarce.

 • > Na jak długo wystarczy akumulator po pełnym naładowaniu?

  Dzienna wydajność akumulatorów zależy od wielu czynników, takich jak ustawienia w aparatach słuchowych, ubytek słuchu, warunki dźwiękowe wokół użytkownika, wiek akumulatora oraz od tego, czy dźwięk jest przesyłany strumieniowo z telefonu, telewizora lub innych urządzeń.


  Przykłady czasu pracy akumulatorów:

  • 24 godziny czasu pracy akumulatorów bez strumieniowego przesyłania dźwięku

  • 18 godzin czasu pracy akumulatorów z pięcioma godzinami strumieniowego przesyłania dźwięku


  Jeśli aparat słuchowy nie wystarcza na cały dzień, może to oznaczać, że trzeba zgłosić się do protetyka słuchu i wymienić akumulator.

 • > Jak umieścić aparaty słuchowe z możliwością ładowania w ładowarce?

  Włóż aparaty słuchowe do gniazd ładujących tak, aby diody LED (światło) w aparatach słuchowych były zwrócone w tym samym kierunku, co diody LED (światło) na ładowarce.Sprawdź, czy aparaty słuchowe zaczęły się ładować (dioda LED na każdym aparacie słuchowym będzie świecić się jednostajnie na czerwono). Jeśli aparaty słuchowe są ustawione w nieprawidłowej pozycji, nie zostaną naładowane.

   

  video-login 
 • > Jak poznać, że aparaty słuchowe są w pełni naładowane?

  Gdy trwa ładowanie, diody LED na aparatach słuchowych będą świecić się jednostajnie na czerwono. Gdy aparaty są w pełni naładowane, diody będą się świecić jednostajnie na zielono.
  Jeśli bateria jest całkowicie rozładowana, potrzeba trzech godzin, aby w pełni naładować aparaty słuchowe.


  video-login 
 • > Ile czasu trwa pełne naładowanie aparatów słuchowych?

  Jeśli akumulator jest całkowicie rozładowany, pełne naładowanie aparatów słuchowych potrwa około trzy godziny.
  Akumulator litowo-jonowy ładuje się najszybciej na początku ładowania. Po 30 minutach akumulator będzie więc naładowany w 25%, a po półtorej godzinie poziom naładowania będzie wynosić 50%.

 • > Na jak długo mogę zostawić aparaty słuchowe w ładowarce?

  Ładowarka to najlepsze miejsce do przechowywania aparatu słuchowego. Ilekroć aparaty słuchowe nie są używane, należy umieścić je w ładowarce i naładować.
  Dzięki temu aparaty słuchowe będą zawsze naładowane.

 • > Co się stanie, gdy wyłączę ładowarkę, w której nadal są aparaty?

   

  Po wyłączeniu ładowarki aparaty słuchowe włączą się i zaczną korzystać z wewnętrznych akumulatorów, gdy znajdują się jeszcze w gniazdach ładujących.
  Dlatego tak ważne jest, aby ładowarka była zawsze podłączona do źródła zasilania, gdy aparat słuchowy jest umieszczony w gnieździe ładującym.
 • > Jakiego źródła zasilania można użyć do ładowarki?

  Ładowarka wyposażona jest w zasilacz podłączany do gniazdka. Ładowarkę można także zasilić ze źródeł, które mają gniazdo USB. Należy sprawdzić, czy źródło zasilania jest zgodne z USB 2.0, przy minimalnym wyjściu 500 mA. Przykładowe źródła zasilania: Power bank, komputer, samochód. Zawsze należy kontrolować rozpoczęcie ładowania, aby sprawdzić, czy źródło zasilania zapewnia wystarczająco dużo mocy dla ładowarki.

 • > Moje aparaty słuchowe migają na czerwono, gdy wkładam je do ładowarki. Dlaczego?

  Oznacza to błąd systemowy. Skontaktuj się z protetykiem słuchu.

 • > Jak włączyć i wyłączyć aparaty słuchowe z opcją ładowania?

  Aparaty słuchowe automatycznie włączą się, gdy zostaną wyjęte z ładowarki. Aparaty słuchowe automatycznie wyłączą się, gdy zostaną umieszczone w ładowarce. Możesz je także włączyć i wyłączyć ręcznie.


  WIDEO: Jak włączyć i wyłączyć aparaty słuchowe z możliwością ładowania?

 • > Czy dla aparatów słuchowych z możliwością ładowania potrzebuję zestawu do osuszania?

  Nie należy stosować zestawu do osuszania, jeśli temperatura przekracza +40 °C, ponieważ akumulatory litowo-jonowe są wrażliwe na ciepło i mogą ulec uszkodzeniu.

  Wszystkie aparaty słuchowe Oticon Opn zostały przetestowane i sklasyfikowane jako zgodne ze standardem IP68, który zapewnia, że urządzenia są odporne na wodę i pył, więc nie potrzebują zestawu do osuszania. Akumulatory litowo-jonowe również są pokryte od wewnątrz nanopowłoką, co zapewnia odporność na wilgoć.

 • > Czy mogę zobaczyć stan naładowania w aplikacji Oticon ON?

  Tak. Przejdź do zakładki „Ustawienia” na ekranie głównym. Aktualny stan naładowania akumulatorów jest przedstawiony na górze ekranu w postaci wartości procentowych.

  W przypadku nowego akumulatora może minąć kilka dni, zanim aplikacja wskaże jego prawidłowy stan naładowania.

 • > Czy w przypadku korzystania z akumulatorów, mogę sprawdzić stan baterii w ustawieniach iPhone?

  Tak. Należy pamiętać, że w przypadku nowych akumulatorów może minąć kilka dni, zanim aplikacja wskaże właściwy ich stan naładowania.

  Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie stanu akumulatorów w aparacie słuchowym, który jest sparowany z iPhonem. Należy pamiętać, że stan akumulatorów wyświetlany jest w interwałach co 10%.

   

  Opcja 1

  Potrójne kliknięcie na przycisk ekranu głównego spowoduje wyświetlenie ustawień akumulatorów. Tutaj można sprawdzić poziom akumulatorów ukazany za pomocą kolorowego paska i wartości procentowych.

   

  Opcja 2

  Z ekranu głównego wybierz: Ustawienia > Ogólne > Dostępność > Aparat słuchowy MFI. Poziom akumulatorów wyświetlony będzie jako kolorowy pasek.

 • > Co to jest akumulator litowo-jonowy?

  Technika akumulatora litowo-jonowego do ponownego ładowania jest powszechnie stosowana w elektronice użytkowej. Idealnie nadaje się do aparatów, ponieważ ma dużą pojemność baterii, co pozwala na dłuższą pracę przy krótkim czasie ładowania.

 • > Czy akumulatory litowo-jonowe są wrażliwe na temperaturę?

  Tak, do pewnego stopnia. Należy ładować baterie w temperaturze od +5°C do +40°C. Poza tym zakresem ładowarka wstrzyma ładowanie. Ładowanie wznowi się automatycznie, gdy temperatura znajdzie się w zakresie działania od +5°C do +40°C.

  Aparatów słuchowych można używać poza tym zakresem temperatur.

 • > Czy akumulatory litowo-jonowe wystarczą na dłużej, jeśli nie będą ładowane co noc?

  Najlepiej jest ładować aparaty słuchowe co noc, ponieważ akumulatory litowo-jonowe nie muszą być mocno rozładowane przed kolejnym cyklem ładowania. Nie mają „pamięci ładowania”, jaką charakteryzują się inne rodzaje akumulatorów.

 • > Czy trzeba zachować szczególną ostrożność w przypadku akumulatorów litowo-jonowych?

  Tak. Ten aparat słuchowy jest zasilany za pomocą niewyjmowanego akumulatora litowo-jonowego nadającego się do ładowania. Nie należy próbować uzyskać dostępu do akumulatora w aparacie słuchowym. Akumulator może być wymieniany wyłącznie przez protetyka słuchu.
  Po połknięciu aparatu słuchowego z akumulatorem litowo-jonowym lub połknięciu akumulatora litowo-jonowego lub umieszczeniu go w uchu lub nosie należy bezzwłocznie zgłosić się na pogotowie ratunkowe.

   

  Należy zapoznać się z informacjami w zakresie bezpieczeństwa i obsługi aparatów słuchowych z możliwością ładowania, które zawarte są w oddzielnych instrukcjach obsługi.

 • > Czy można bezpiecznie latać samolotem z aparatami słuchowymi z litowo-jonowym akumulatorem?

  Tak, aparaty słuchowe z możliwością ładowania można bezpiecznie nosić w samolocie oraz wnieść na pokład ładowarkę. Można także bezpiecznie spakować aparaty słuchowe i ładowarkę do bagażu podręcznego.

 • > Jak można przełączyć aparaty słuchowe na tryb samolotowy?

  Aby włączyć i wyłączyć tryb samolotowy, naciśnij i przytrzymaj dolną część przycisku funkcji przez 7 sekund. Po naciśnięciu na przycisk na jednym aparacie słuchowym, tryb samolotowy zostanie włączony w obydwu aparatach.

  Po włączeniu trybu samolotowego aparaty słuchowe nadal będą pracować normalnie, ale Bluetooth® będzie wyłączony.

   

  WIDEO: Zobacz, jak włączyć i wyłączyć tryb samolotowy.

 • > Nie będę używać aparatów słuchowych przez dłuższy czas – co należy z nimi zrobić?

  Jeśli musisz przechować aparaty słuchowe przez ponad 14 dni, należy je całkowicie naładować. Następnie ręcznie wyłącz aparaty słuchowe za pomocą przycisków.

   

  Przechowywanie aparatów słuchowych z naładowanym akumulatorem zapewni, że nadal będzie można go ładować. Co 6 miesięcy należy jednak w pełni naładować akumulatory. Jeśli nie naładujesz aparatów słuchowych co 6 miesięcy, trzeba będzie wymienić akumulatory.

 • > Czy mogę zrestartować aparaty słuchowe, włączając je ponownie, gdy się rozładują?

  Nie, jeśli akumulator w aparacie słuchowym wyczerpie się, włóż aparat do ładowarki, aby naładować go ponownie. Nie można wydłużyć czasu pracy aparatu słuchowego uruchamiając go ponownie.