Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Aparaty słuchowe zasilane akumulatorem

Jeśli Twoja ładowarka wygląda tak

Przejdź do FAQ dotyczących ZPower

 • > Jak często muszę ładować aparaty słuchowe?

  Aparat słuchowy należy ładować co noc. Akumulator litowo-jonowy można ładować codziennie i nie trzeba go całkowicie rozładowywać przed ponownym umieszczeniem aparatów słuchowych w ładowarce.

 • > Na jak długo wystarczy akumulator po pełnym naładowaniu?

  Dzienna wydajność akumulatorów zależy od wielu czynników, takich jak ustawienia aparatów słuchowych, ubytek słuchu, warunki dźwiękowe wokół użytkownika, wiek akumulatora oraz od tego, czy przesyłasz strumieniowo dźwięk z telefonu, telewizora lub innych urządzeń.


  Przykładowy czas pracy akumulatora:

  • 24 godziny pracy akumulatora bez strumieniowego przesyłania dźwięku

  • 18 godzin pracy akumulatora, w tym 5 godzin strumieniowego przesyłania dźwięku


  Jeśli aparat słuchowy nie wystarcza na cały dzień, może to oznaczać, że trzeba zgłosić się do protetyka słuchu i wymienić akumulator.

 • > Jak umieścić aparaty słuchowe zasilane akumulatorem w ładowarce?

  Włóż aparaty słuchowe do gniazd ładujących tak, aby wskaźniki LED (diody) w aparatach słuchowych były zwrócone w tym samym kierunku, co wskaźnik LED (dioda) na ładowarce. Sprawdź, czy aparaty słuchowe zaczęły się ładować (wskaźnik LED każdego aparatu słuchowego będzie świecić jednostajnie na czerwono). Jeśli aparaty słuchowe są ustawione w nieprawidłowej pozycji, nie zostaną naładowane.

   

  video-login 
 • > Jak poznać, że aparaty słuchowe są w pełni naładowane?

  Gdy trwa ładowanie, wskaźniki LED aparatów słuchowych świecą jednostajnie na czerwono. Gdy aparaty są w pełni naładowane, diody będą się świecić jednostajnie na zielono.
  Jeśli akumulator jest całkowicie rozładowany, potrzeba trzech godzin, aby w pełni naładować aparaty słuchowe.


  video-login 
 • > Ile czasu trwa ładowanie aparatów słuchowych do pełna?

   

  Jeśli akumulator jest całkowicie rozładowany, pełne naładowanie aparatów słuchowych potrwa około trzy godziny.
  Akumulator litowo-jonowy ładuje się najszybciej na początku ładowania. Po 30 minutach akumulator będzie więc naładowany w 25%, a po półtorej godzinie poziom naładowania będzie wynosić 50%.

   

 • > Na jak długo mogę zostawić aparaty słuchowe w ładowarce?

  Ładowarka to najlepsze miejsce do przechowywania aparatu słuchowego. Ilekroć aparaty słuchowe nie są używane, należy umieścić je w ładowarce podłączonej do źródła zasilania.
  Dzięki temu aparaty słuchowe będą zawsze naładowane.

 • > Co się stanie, gdy wyłączę ładowarkę, w której nadal są aparaty?

   

  Po wyłączeniu ładowarki aparaty słuchowe włączą się i zaczną korzystać z wewnętrznych akumulatorów, gdy znajdują się jeszcze w gniazdach ładujących.
  Dlatego ważne jest, aby ładowarka była zawsze podłączona do źródła zasilania, gdy aparaty słuchowe są umieszczone w gniazdach ładowania.
 • > Jakiego źródła zasilania można użyć do ładowarki?

  Ładowarka wyposażona jest w zasilacz podłączany do gniazdka. Ładowarkę można także zasilić ze źródeł, które mają gniazdo USB. Należy sprawdzić, czy źródło zasilania jest zgodne z USB 2.0 i ma minimalną wydajność prądową 500 mA. Przykładowe źródła zasilania: power bank, komputer, samochód. Zawsze należy kontrolować rozpoczęcie ładowania, aby sprawdzić, czy źródło zasilania zapewnia wystarczają moc wyjściową dla ładowarki.

 • > Po włożeniu do ładowarki moje aparaty słuchowe migają na czerwono. Dlaczego? 

  Oznacza to błąd systemowy. Skontaktuj się z protetykiem słuchu.

 • > Jak włączać i wyłączać ładowalne aparaty słuchowe? 

  Aparaty słuchowe włączają się automatycznie po wyjęciu z ładowarki. Aparaty słuchowe wyłączają się automatycznie po włożeniu do ładowarki. Możesz je także włączać i wyłączać ręcznie.


  FILM: Jak włączyć i wyłączyć aparaty słuchowe z możliwością ładowania?

 • > Czy do aparatów słuchowych zasilanych akumulatorem potrzebuję zestawu do osuszania? 

  Nie należy stosować zestawu do osuszania, jeśli temperatura w urządzeniu przekracza +40°C, ponieważ akumulatory litowo-jonowe są wrażliwe na wysokie temperatury i mogą ulec uszkodzeniu.

  Wszystkie aparaty słuchowe Oticon Opn zostały przetestowane i zaklasyfikowane jako zgodne ze stopniem ochrony IP68, co oznacza, że aparaty są odporne na wodę i pył, więc nie trzeba używać zestawu do osuszania. Akumulatory litowo-jonowe również są pokryte nanopowłoką, co zapewnia odporność na wilgoć. 

 • > Czy mogę sprawdzić poziom akumulatora w aplikacji Oticon Companion? 

  Tak. Dotknij ikony aparatów słuchowych na pasku zakładek na dole ekranu głównego. Aktualny poziom akumulatora jest wyświetlany na górze ekranu.

 • > Czym jest akumulator litowo-jonowy? 

  Akumulatory litowo-jonowe są powszechnie stosowane w elektronice użytkowej. Idealnie nadają się do aparatów słuchowych, ponieważ mają dużą pojemność, co pozwala na dłuższą pracę i krótki czas ładowania.

 • > Czy akumulatory litowo-jonowe są wrażliwe na temperaturę?

  Tak, do pewnego stopnia. Akumulatory należy ładować w temperaturze od +5°C do +40°C. Gdy temperatura otoczenia przekroczy ten zakres, ładowarka wstrzyma ładowanie. Gdy temperatura osiągnie poziom bezpieczny dla aparatów, tj. od +5°C do +40°C, ładowanie zostanie wznowione automatycznie.

  Aparatów słuchowych można używać, gdy temperatura otoczenia przekracza wskazane limity.

 • > Czy akumulatory litowo-jonowe wystarczą na dłużej, jeśli nie będą ładowane co noc?

  Najlepiej ładować aparaty słuchowe co noc, ponieważ akumulatory litowo-jonowe nie muszą być mocno rozładowane przed kolejnym cyklem ładowania. Nie mają „pamięci ładowania”, jaką charakteryzują się inne rodzaje akumulatorów.

 • > Czy trzeba zachować szczególną ostrożność w przypadku akumulatorów litowo-jonowych?

  Tak. Ten aparat słuchowy jest zasilany niewyjmowanym akumulatorem litowo-jonowym. Nie należy próbować uzyskać dostępu do akumulatora w aparacie. Akumulator może być wymieniany wyłącznie przez protetyka słuchu.
  Jeżeli aparat słuchowy z akumulatorem litowo-jonowym lub akumulator litowo-jonowy zostanie połknięty lub umieszczony w uchu lub nosie, należy niezwłocznie wezwać pomoc medyczną lub zgłosić się na pogotowie ratunkowe. ?

  Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i obsługi aparatów słuchowych zasilanych akumulatorem, które znajdziesz w instrukcji obsługi aparatu.

 • > Czy można bezpiecznie latać samolotem, używając aparatów słuchowych z akumulatorem litowo-jonowym? 

  Tak, w samolocie można bezpiecznie nosić aparaty słuchowe zasilane akumulatorem, można też wnieść na pokład ładowarkę. Można także bezpiecznie spakować aparaty słuchowe i ładowarkę do bagażu podręcznego.

 • > Jak można przełączyć aparaty słuchowe na tryb samolotowy?

  Aby włączyć i wyłączyć tryb samolotowy, naciśnij i przytrzymaj przez 7 sekund dolną część przycisku funkcji aparatu słuchowego. Naciśnięcie przycisku jednego aparatu aktywuje tryb samolotowy w obu
  aparatach.

  Po włączeniu trybu samolotowego aparaty słuchowe nadal pracują normalnie, ale Bluetooth® jest wyłączony.

   

  FILM: Zobacz, jak włączyć i wyłączyć tryb samolotowy.

 • > Nie będę używać aparatów słuchowych przez dłuższy czas – co mam z nimi zrobić?

  Jeśli musisz przechować aparaty słuchowe przez ponad 14 dni, najpierw naładuj je do pełna, a następnie ręcznie wyłącz aparaty za pomocą przycisków funkcji.

   

  Po naładowaniu akumulatora do pełna przechowywany aparat słuchowy będzie można ponownie ładować. Akumulatory należy ładować do pełna co 6 miesięcy, w przeciwnym razie trzeba będzie je wymienić.

 • > Czy mogę ponownie uruchomić aparaty słuchowe, włączając je, gdy się rozładują? 

  Nie, jeśli akumulator w aparacie słuchowym wyczerpie się, włóż aparat do ładowarki, aby naładować go ponownie. Nie można wydłużyć czasu pracy aparatu słuchowego, uruchamiając aparat ponownie.