Zwykle baterie działają od trzech do dziesięciu dni, zanim trzeba będzie je wymienić. Zależy to od modelu aparatu słuchowego i tego, jak z niego korzystasz. 

Gdy bateria będzie wymagała wymiany, usłyszysz dwa krótkie sygnały dźwiękowe. To wczesne ostrzeżenie będzie powtarzane co pewien czas, w umiarkowanych odstępach, aż do wyczerpania baterii. Bateria może się wyczerpać wkrótce po sygnale ostrzegawczym lub po kilku godzinach. 

Przed wyłączeniem z powodu rozładowania baterii, aparat wyemituje cztery krótkie sygnały. 

Po włożeniu nowej baterii i zamknięciu komory, aparat włączy się. Podczas uruchomienia aparat słuchowy emituje sygnał dźwiękowy. Nie zwlekaj z założeniem aparatu słuchowego, gdyż może zacząć piszczeć, jeśli trzymasz go w ręce. 

Kiedy nie korzystasz z aparatów słuchowych, wyłącz je otwierając komorę baterii. Dzięki temu bateria będzie działać dłużej. 

Zużytą baterię należy niezwłocznie wyjąć i zutylizować zgodnie z lokalnymi przepisami. Pamiętaj, że aparaty słuchowe, ich części i baterie powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych. 

Jak

wymienić baterię w aparacie zausznym

 • Wyjmij

  Otwórz szeroko komorę baterii. Wyjmij baterię.

 • Odklej

  Z nowej baterii zdejmij naklejkę zabezpieczającą, znajdującą się od strony ze znakiem plus (+).

 • Włóż

  Włóż nową baterię do komory. Upewnij się, że strona ze znakiem plus (+) jest skierowana do góry.

 • Zamknij

  Zamknij komorę baterii. Aparat słuchowy wyemituje sygnał dźwiękowy. Przytrzymaj aparat przy uchu, aby usłyszeć sygnał.

Wskazówka: Do wymiany baterii możesz użyć narzędzia wielofunkcyjnego. Do wyjmowania i wkładania baterii użyj magnesu na końcu narzędzia wielofunkcyjnego. Narzędzie wielofunkcyjne jest dostępne u Twojego protetyka słuchu. 

Przed użyciem wytrzyj z baterii ewentualne zawilgocenia lub nalot. Minie kilka sekund, zanim nowa bateria zacznie działać. 

Zobacz, jak wymienić baterię w aparacie zausznym

[iframe data-category-consent="cookie_cat_marketing" data-consent-src="//wdh.23video.com/12841282.ihtml/player.html?token=874956ce336b0a3de3b0b43b8c352190&source=embed&photo%5fid=12781377" width="900" height="655" frameborder="0" border="0" scrolling="no" allowfullscreen="1" mozallowfullscreen="1" webkitallowfullscreen="1"][/iframe]

Baterie do aparatów słuchowych

Są cztery rozmiary baterii cynkowo-powietrznych stosowanych w aparatach słuchowych. Każdy z nich ma inne oznaczenie kolorystyczne, znajdujące się na opakowaniu baterii. Informacja o rozmiarze baterii odpowiednim do Twoich aparatów słuchowych znajduje się w instrukcji obsługi aparatów. 

Zapytaj protetyka słuchu, na co zwracać uwagę przy zakupie baterii do Twoich aparatów słuchowych. W punkcie audioprotetycznym, oprócz odpowiednich baterii, możesz także zakupić narzędzie wielofunkcyjne, które ułatwia wymianę baterii oraz czyszczenie aparatów słuchowych. 

Znajdź najbliższy gabinet protetyki słuchu

Jak sprawdzić baterię

Jeśli aparat słuchowy wyłącza się, sprawdź, czy nie wyczerpała się bateria. Można to zrobić na dwa sposoby:

Za pomocą testera baterii
Umieść baterię na testerze baterii. Sprawdź, czy znak plus (+) na baterii jest skierowany ku górze. Przesuń baterię w kierunku wskazanym przez strzałkę i odczytaj wynik na wyświetlaczu.

Bez testera baterii
Włóż baterię do komory baterii aparatu słuchowego i zamknij komorę. Schowaj włączony aparat w zamkniętej dłoni i przyłóż dłoń do ucha. Jeśli aparat piszczy, bateria działa.

 • Słuch

  Czy wiesz, że słuch to nasz jedyny zmysł, który nigdy nie zasypia?

 • Łączenie z innymi urządzeniami

  Jak połączyć aparaty słuchowe do innych urządzeń, takich jak telewizor korzystając z systemu ConnectLine.

 • Pomoc

  Znajdź filmy instruktażowe, jak korzystać ze wszystkich aparatów słuchowych i akcesoriów Oticon.

 • Znajdź protetyka słuchu

  Audioprotetyk zbada Twój słuch i doradzi odpowiednie postępowanie.