Aparaty słuchowe dbają o sprawność mózgu

Czas czytania: 2 min.
29.01.20

Ta informacja może was zaskoczyć: słyszymy mózgiem, a nie uszami

 

Nasze uszy odbierają dźwięki i przekazują je do mózgu, który nadaje im znaczenie. To mózg wykonuje całą pracę, dlatego właśnie gdy zaczniesz nosić aparaty słuchowe, możesz początkowo odczuwać zmęczenie. To wrażenie minie. Można je porównać z zakwasami po ćwiczeniach. Po jakimś czasie Ty i Twój mózg przyzwyczaicie się do lepszego słyszenia.

Tworzymy rozwiązania wspierające pracę mózgu, a nie te oparte tylko na zwiększaniu głośności. Większa głośność sprawia, że mózg czuje się przeciążony. My natomiast wpieramy proces nadawania znaczenia dźwiękom. Słysząc bardziej naturalne, przyjemniejsze dla ucha dźwięki, poczujesz się mniej zmęczony i łatwiej będzie Ci się odnaleźć w ważnych rozmowach. Na tym właśnie opiera się filozofia BrainHearing™.

 

Twoje aparaty słuchowe zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu Tobie i Twojemu mózgowi potrzebnego wsparcia, abyś mógł żyć pełnią życia. Wiążą się z tym również ogromne korzyści dla zdrowia. Badania pokazują,
że zdrowy słuch zmniejsza ryzyko wystąpienia demencji, po części dlatego, że możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu towarzyskim jest kluczowa dla zachowania sprawności intelektualnej. 

Czułam się, jakbym wychyliła głowę ponad ciemną chmurę. Lisbet Dahl, aktorka i reżyserka

Lisbet Dahl, znana duńska aktorka i reżyserka, przyznała, że jej ubytek słuchu negatywnie wpływał na jej pracę
w słynnej rewii Cirkusrevyen.

Postanowiła poszukać pomocy i zaczęła korzystać z aparatów słuchowych Oticon Opn. To był dla niej przełomowy moment, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Teraz, gdy noszę aparaty słuchowe, są one dla mnie źródłem ogromnego szczęścia. Lisbet Dahl, aktorka i reżyserka

Możliwe, że czasem również i Ty doświadczysz podobnych rzeczy, co Lisbet. Poniżej znajdziesz dwuczęściowy film, w którym opowiada ona o zmianach, które zaszły po tym, kiedy zaczęła korzystać z aparatów.